Uroda i zdrowie

Wszystko co powinieneś wiedzieć o usuwaniu tatuażu?

Usunięcie tatuażu jeszcze jakiś czas temu było dla większości ich posiadaczy całkowicie niemożliwe, albo bardzo trudne i ryzykowne. Na szczęście dzisiaj dysponujemy metodami,które pozwalają na usunięcie dowolnej wielkości tatuażu w sposób zapewniający całkowitą skuteczność. Zabiegi tego rodzaju są również coraz bardziej popularne. Usuwanie tatuażu Katowice to już nie tylko fantazja, ale fakt. Jak wygląda usuwanie tatuaży Katowice? Ile to kosztuje? Czy zawsze jest to możliwe?

Jak przebiega usuwanie tatuażu Katowice?

Usuwanie tatuaży katowice to dość skomplikowana procedura, która nigdy nie kończy się na jednym zabiegu. W czasie zabiegu na skórze pacjenta stosowana jest wiązka odpowiedniego do tego celu lasera. Laserem rozbija się uwięzione w skórze drobinki pigmentu. Normalnie ciała obce są usuwane ze skóry w sposób naturalny, jednakże w przypadku tatuażu, drobinki pigmentu są zbyt duże i pozostają na stałe – tworząc pożądany wzór. Drobinki pigmentu rozbite przy pomocy lasera są usuwane przez komórki układu odpornościowego w przeciągu kilku dni. W czasie jednego zabiegu udaje się rozbić tylko część cząstek pigmentu, dlatego zabieg musi być powtarzany kilkakrotnie. Najłatwiejsze do usunięcia tatuaże znikają już po drugim zabiegu, a tatuaże wyjątkowo oporne mogą potrzebować nawet dziewięciu spotkań z wiązką lasera. W zależności od wielkości tatuażu, pojedynczy zabieg trwa od pięciu minut do godziny.

Tatuaże Katowice cennik – ile kosztuje usunięcie tatuażu?

Zadając sobie pytanie o to, jak usunąć tatuaże Katowice cennik powinien być kwestią priorytetową. Zasadniczo usunięcie tatuażu jest kilkukrotnie kosztowniejsze niż jego wykonanie, licząc ceny wykonania w renomowanym salonie tatuażu. Jeden zabieg to koszt wahający się pomiędzy 100 (w przypadku bardzo małych tatuaży), a 600-700 złotych. Zazwyczaj pełne usunięcie profesjonalnie wykonanego tatuażu wymaga około pięciu spotkań. Usunięcie więc tatuażu, średniej wielkości będzie kosztowało od dwóch, do trzech tysięcy złotych.

Czy wszystkie tatuaże można usunąć?

Niestety, ale nie wszystkie tatuaże można usunąć laserowo. Tą metodą nie usuwa się tatuaży zawierających pigmenty żółte, różowe, białe i inne, bardzo jasne kolory. Niektóre tatuaże da się usunąć tylko częściowo – pozostają po nich najczęściej lekko zarysowane kontury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *