Uroda i zdrowie

Co trzeba wiedzieć o depilacji laserowej?

Większość kobiet dąży do uzyskania gładkiej i pozbawionej owłosienia skóry. Metod usuwania włosów z ciała jest jednak wiele. Część pań wybiera maszynki do golenia, depilatory lub wosk. Zdecydowanie najbardziej skuteczne są jednak zabiegi depilacji laserowej. Oto kilka faktów na ich temat.

Depilacja laserowa – czym jest i jak przebiega?

Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny, którego celem jest długotrwałe wyeliminowanie owłosienia z różnych partii ciała. Najczęściej usuwanie włosków dotyczy nóg, pach, strefy bikini i rąk. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po trzykrotnym powtórzeniu całego procesu. Efektem jest idealnie aksamitna skóra, na której brak owłosienia.

Do zabiegu wykorzystywany jest nowoczesny laser diodowy (np. LightSheer https://www.esteti-med.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-lightsheer/). Urządzenie wysyła wiązki światła, które przechodzą do skóry. Pod wpływem ciepła eliminowane zostają cebulki włosowe. Całość jest bezpieczna, wygodna, a przede wszystkim skuteczna.

Gdzie przeprowadzać zabiegi depilacji laserowej?

Aby depilacja laserowa dała zadowalające efekty, a jednocześnie była wykonana w prawidłowy sposób, konieczne jest przeprowadzenie jej przez wykwalifikowaną osobę. Najlepiej zatem wybrać gabinet kosmetologii, który cieszy się dobrą opinią i dysponuje odpowiednim sprzętem.

Przykładem miejsca, któremu można w pełni zaufać, jest ESTETI-MED (https://www.esteti-med.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-lightsheer/). Z usług tego gabinetu skorzystało już wiele zadowolonych kobiet. Dużą zaletą jest tu nie tylko specjalistyczna obsługa, ale także przyjemny klimat, odpowiednie podejście do klienta i możliwość zrelaksowania się w czasie depilacji.

Zabieg depilacji laserowej – czy boli?

Mnóstwo pań, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z depilowaniem laserowym, zastanawia się, czy taka metoda jest bolesna. Zastosowanie dobrego urządzenia oraz odpowiednia wprawa osoby wykonującej zabieg sprawiają, że jakikolwiek dyskomfort jest zredukowany.

Oczywiście sporo zależy m.in. od odporności na ból czy ilości lub typu owłosienia. Na pewno jednak dobrze wykonana, profesjonalna depilacja laserowa (jak https://www.esteti-med.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-lightsheer/) nie powoduje cierpienia. Czasem odczuwane bywa lekkie pieczenie, jednak zabieg nie sprawia większego bólu niż np. usuwanie włosków zwykłym depilatorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *