Uroda i zdrowie

Suknie ślubne – najważniejsze kroje

Suknia ślubna to zawsze poważny wybór. Oczywiście jak najbardziej musi ona być dopasowana w pełni do stylu ślubu i wesela, tego co będzie miał na sobie Pan Młody oraz oczywiście do charakteru Panny Młodej – suknia ślubna musi się jej podobać. Jednak zasadniczo suknie ślubne mają na celu podkreślanie atutów Panny Młodej, a co za tym idzie muszą być dopasowane do jej sylwetki. Jakie kroje mają suknie ślubne 2020?

1) Suknia ślubna w stylu klasycznym

Przede wszystkim wymienić możemy tutaj dość klasyczną suknię ślubną. Jak się ona w zasadzie prezentuje? Otóż tutaj mamy dobrze dopasowaną górę oraz luźny, nieco obszerniejszy dół.

Generalnie jak sama nazwa zresztą wskazuje, jest to najbardziej klasyczna suknia ślubna, jaka tylko może być. Charakteryzuje się ona dużą prostota i wygodą i pięknie pasuje do drobnych pań o delikatnej urodzie i figurze.

2) Suknia ślubna princeska

Ta suknia ślubna charakteryzuje się z kolei tym, że ma bardzo mocno rozszerzany, falbaniasty wręcz dół. Zdecydowanie nie mogą się na nią zdecydować osoby, które już całkowicie naturalnie mają figurę gruszki albo jabłuszka – czyli mają większe uda i biodra a mniejsze ramiona i brak talii.

Dla kogo będą zatem suknie ślubne 2020 o właśnie takim wykroju? Otóż doskonale sprawdzą się one w przypadku różnego rodzaju osób o szerszych ramionach albo też o wysokiej, prostej sylwetce. Taka suknia bowiem wówczas doda kobiecej sylwetki.

3) Suknia ślubna syrena

Te suknie pasują do niewielu osób. Rzecz w tym bowiem, że generalnie ich posiadaczkami mogą stać się jedynie panie o naprawdę nienagannej figurze. A zatem będą to panie mające biodra i biust równej szerokości i mocne wcięcie w talii.

Tutaj popełniany jest jednak często jeden dość istotny błąd. A mianowicie chodzi o to, że uznaje się, że takie suknie ślubne pasują jedynie tylko i wyłącznie do osób, które mają proporcje 90-60-90. Tymczasem chodzi tu nie tyle o sam rozmiar, ile właśnie o stosunek poszczególnych rozmiarów do siebie. Może to być zatem drobniejsza osoba, która będzie miała takie właśnie proporcje.

4) Suknia ślubna empire

Na koniec została nam suknia ślubna w stylu empire, czyli właśnie z odcinanym biustem. Dla kogo będzie ona najlepsza? Na pewno dla wszystkich osób, które mają właśnie większy brzuszek i uda – taka suknia pięknie to zakryje, natomiast wyeksponuje ładny biust i kobiece krągłości. Warto dodać, że zasadniczo do wielu kobiet pasuje ten styl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *