Uroda i zdrowie

Import odzieży używanej z USA

Stany Zjednoczone są matką wszystkich popularnych sieciówek, takich jak Reebok czy Adidas, a Europejczycy wyłapują wszelkie promocje na ubrania z logo tych firm. Natomiast ogromne nakłady produkcji w zachodnich fabrykach skutkują masą outletów i używanych ubrań. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji, inwestując w import odzieży używanej ze Stanów?

Jak przebiega import odzieży używanej z USA?

Import ze Stanów Zjednoczonych przebiega tak samo jak z reszty krajów nienależących do Unii Europejskiej – to znaczy, że musi przejść odprawę celną. Wysłany towar zostaje dokładnie sprawdzony pod względem wartości i klasyfikacji, po czym nałożona zostają na niego cło i podatek VAT, na których zapłatę i zaksięgowanie mamy 10 dni od ich wycenienia. Dla amatorów importu odzieży używanej jest natomiast masa polskich przewoźników, którzy nie tylko dostarczą towar, ale też dokonają za Ciebie wszelkich czynności administracyjno-księgowych.

Znalezienie odpowiedniego kontrahenta używanych ciuchów nie będzie trudne. Przez wielką skalę produkcji w Stanach, osoby ubiegające się tam o import odzieży używanej to dla nich codzienność. W dodatku amerykański angielski jest najpopularniejszym językiem świata, więc dogadanie się z poddostawcą nie powinno stanowić żadnego problemu. Większą uwagę należy przyłożyć do transportu i cen produktów, tak aby nie przepłacić za naszą odzież używaną i upewnić się co do jej daty przybycia. Niestety, importer będzie musiał prawdopodobnie wybrać drogę morską, której pokonanie zajmuje wiele tygodni i może się wydłużyć, jeśli nie zamawiamy towarów z wybrzeży kontynentu. Pocieszające jest to, że przewóz importowanych ubrań ze Stanów jest stosunkowo tani, w porównaniu do innych krajów.

Popyt na amerykańskie ciuchy i ich jakość

Stany Zjednoczone są domem większości popularnych sieciówek, szczególnie tych sportowych. Na polskim rynku brakuje natomiast produktów sprowadzanych prosto z USA, ponieważ większość firm stamtąd pochodzących ma swoje dystrybucje w naszym kraju. Jeśli na półkach sklepowych trafią się ciuchy prosto z Ameryki, to zwykle są one zbyt drogie dla przeciętnych Polaków. Dlatego widząc amerykańską markę w sklepach z używaną odzieżą, klienci chętnie robią duże zakupy, a po czasie wracają po więcej.

Importowana odzież używana z USA, choć produkowana szybko i masowo, jest najczęściej w doskonałym stanie. Producenci ze stanów używają najnowocześniejszych technik szycia, jak i stworzonego w tym celu sprzętu, dzięki czemu ich ubrania przewyższają jakościowo te europejskie o głowę. Importując odzież używaną znajdziemy więcej produktów niż popularne dresy marki Adidas, worki z używanymi ciuchami to skrzynie skarbów pełne sukienek, strojów kąpielowych, bielizny, kurtek, czy garniturów. Różnorodność towaru sprawia, że znajdzie się coś, co zainteresuje każdego klienta.

Porady odnośnie sprzedaży używanych ubrań z USA

Sprzedając odzież używaną przez Amerykanów powinniśmy skupić się na dużej ilości i niskich cenach. Inwestycja w ciuchy z USA nie będzie nas kosztować tak dużo, jak w przypadku innych krajów, z kolei dając klientom okazje do taniego zakupu amerykańskich marek, można zdobyć ich znacznie więcej i cieszyć się ich regularnymi wizytami. Co więcej, wiedząc o niskich cenach, mogą oni polecić sklep znajomym, co da nam jeszcze więcej zysku.

Jednak kluczowe jest tu dobre posortowanie towarów. Ze względu na ich różnorodność, warto je podzielić na typy odzieży, a także grupy docelowe. Powinno też układać się je tak, aby najbardziej atrakcyjne ciuchy rzucały się w oczy klientów, kusząc ich swoją niską ceną. Co niektóre ubrania jednak warto sprzedać osobno, na aukcjach internetowych, bądź znajomym. Część ciuchów możemy łatwo sprzedać nawet za kilkaset złotych, zadowalając siebie i klienta.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *