Uroda i zdrowie

Rękawiczki nitrylowe – ciekawe informacje

Całkiem spora grupa osób zmaga się z alergią na lateks. Właśnie dla nich zalecane są rękawiczki medyczne nitrylowe, ponieważ są wykonane z kauczuku syntetycznego, który nie powoduje u nich reakcji alergicznych. W dodatku ludzie nieuczuleni, również powinni przejść na nitryl. Podając prosty przykład: tatuażysta nie ma alergii na lateks, ale jego klient już tak i po kontakcie może u niego nastąpić reakcja uczuleniowa.

Jak wybrać rękawiczki lekarskie z nitrylu?

Od razu warto zaznaczyć, że nie tylko lekarze korzystają z rękawiczek nitrylowych. Okazuje się, że istnieje szereg prac i zawodów, w których z powodzeniem znajdują one zastosowanie. Jak już wspomniano, Rękawiczki lekarskie świetnie sprawdzają się w salonach tatuażu, ale także kosmetycznych czy nawet warsztatach samochodowych. W bardzo wielu domach gospodynie używają ich do sprzątania, ponieważ nie chcą narażać dłoni na działanie szkodliwej chemii gospodarczej. Należy się, więc zastanowić jak wybrać odpowiedni rozmiar. Rękawiczki medyczne nitrylowe są dostępne w rozmiarach S, M, L i XL. Z reguły kobiety mają drobne dłonie, dlatego oczywiste jest, że te największe będą zdecydowanie za duże. Zły dobór spowoduje, że ochrona nie będzie odpowiednia.

Ile kosztują rękawiczki medyczne?

W ostatnim czasie rękawiczki medyczne cena podrożały o kilkaset procent, a to wszystko za sprawą wybuchu epidemii koronawirusa. W pierwszych tygodniach świat uległ panice, więc ludzie masowo wykupywali środki ochrony osobistej, w tym maseczki i rękawiczki. Nagle, niemal z dnia na dzień cena tych produktów z kilkunastu groszy za parę, poszybowała do kilkuset złotych za opakowanie liczące 50 par. Wydaje się to być szaleństwem, ale nawet giełda na to zareagowała. Ciekawostką jest to, że akcje jednej z polskich firm, w ciągu dnia wzrosły o ponad 70 proc., czyniąc z właściciela miliardera.

Rękawiczki medyczne cena stanowią jeden z lepszych środków ochrony osobistej. Nie tylko w pandemii, ale także w wielu innych sytuacjach. Szczególnie cenione są w branży medycznej za swoją elastyczność, wytrzymałość i brak reakcji alergicznych. Trudno sobie wyobrazić pracę lekarzy, stomatologów, ratowników medycznych, ale również kosmetyczek czy nawet mechaników samochodowych bez rękawiczek z nitrylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *