Uroda i zdrowie

Co to jest peeling chemiczny?

Dbałość o wygląd zewnętrzny jest powinnością każdego człowieka wobec swej fizyczności. Rynek kosmetyczny oferuje sporą ofertę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Niektóre z nich są możliwe do przeprowadzenia w domu lub tym bardziej pod fachowym okiem obsługi gabinetu kosmetycznego. Jedną z popularniejszych terapii jest peeling chemiczny i zabieg kwasem migdałowym.

Jak działa peeling chemiczny?

Zabieg stosowany jest na zmiany na skórze, które zaburzają estetyczny jej wygląd. Przebarwienia, blizny, zmarszczki lub inne uszkodzenia skóry powstałe na przykład w wyniku infekcji można poskromić, stosując naturalne kosmetyki. Głęboka penetracja skóry poprzez peeling daje gwarancję długofalowego działania.

Właściwości kwasu migdałowego

Zabieg kwasem migdałowym zapewnia głębokie złuszczanie miejsc zmienionych wizualnie. Preparaty na bazie kwasu migdałowego mają również działanie antybakteryjne, dlatego nie notuje się powikłań w wyniku stosowania kosmetyków ze środkiem czynnym.

Rewelacyjne osiągnięcia zabiegów kwasem migdałowym

Kuracja kwasem migdałowym rozluźnia zastane struktury warstwy rogowej naskórka. Osłabiając połączenia międzykomórkowe, pozwala usuwać nawarstwiające się pokłady martwego naskórka i dzięki głębokiej penetracji warstw niżej położonych, prowokuje komórki naskórka do namnażania się, co daje efekt odnowy.

Zalety zabiegu kwasem migdałowym

Dobrodziejstwo stosowania zabiegów kwasem migdałowym polega na znacznym zredukowaniu warstwy zrogowaciałego naskórka.

W wyniku intensywnej kuracji można usunąć nawet mniejsze blizny w całości lub ograniczyć ekspozycję tych trudniejszych do usunięcia za pierwszym razem.

Dzięki działaniu uelastyczniającemu skórę zabieg daje pewność efektu spłycenia zmarszczek, a nawet likwidacji mniejszych deformacji skóry.

W wyniku działania zawartych w kwasie stereoizomerów efekt optyczny na skórze jest widoczny gołym okiem. Dlatego tak dobrze działa na foto uszkodzenia skóry.

W wypadkach wystąpienia dodatkowych powikłań chorobowych, jak na przykład trądzik, kwas migdałowy ograniczając ilość bakterii na skórze, które są źródłem stanów zapalnych, poprawia stan miejscowych ognisk występowania symptomów chorobowych i skraca okres dochodzenia do stanu stabilnego.

Kwas z migdałów niwelując warstwę rogową naskórka, aktywizuje głębsze warstwy skóry do wzmożonej produkcji nowych komórek, co znacznie pogłębia spoistość skóry i wzmacnia ją. Skóra po kuracji staje się bardziej elastyczna i znacznie bardziej nawilżona. Można to zauważyć, dotykając jej po zakończonej serii zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *