Uroda i zdrowie

Dlaczego warto zdać się na szwy wchłanianle?

Obecnie lekarze zwykle decydują się na zastosowanie nici chirurgicznych, które ulegają stopniowemu rozpuszczaniu. Wynika to z ich wielu oczywistych zalet użytkowych. Przyjrzyjmy się im bliżej, żeby wiedzieć, dlaczego szwy wchłaniane to najlepszy wybór i dlaczego warto ich używać.

O! To jednak nie boli

Zacznijmy od tego, że Szwy wchłanialne nie wymagają specjalnego pójścia do szpitala i ich wyciągania. Oznacza to, że lekarz może je założyć, ale nie jest on potrzebny do ich usunięcia. W wielu wypadkach kontrola po zabiegu może więc ograniczyć się po prostu do sprawdzenia, czy rana się dobrze goi. Jeśli będzie ona czysta, bez śladów ropy czy jakichkolwiek innych niepożądanych oznak stanu zapalnego, to ingerencja lekarza nie jest potrzebna. To bardzo wartościowa informacja, bo często umówienie się na dodatkową wizytę może być problematyczne. Szwy rozpuszczalne jednak całkowicie rozwiążą ten kłopot. Trzeba też pamiętać, że usuwanie szwów nie należy do przyjemnych. Wielu ludzi twierdzi nawet, że jest ono bardziej bolesne, niż ich zakładanie. Dlatego nici chirurgiczne rozpuszczalne umożliwiają uniknięcie zbytecznego bólu.

To wygodne!

Chyba każdy, kto kiedykolwiek miał założone szwy chirurgiczne, wie, że mogą one w charakterystyczny sposób rodzić ucisk. Jest to związane z tym, że nie są one elastyczne i nie dostosowują się do ruchów ciała. Inaczej jest ze szwami wchłanialnymi. Im są one dłużej założone, tym robią się delikatniejsze i mniej ograniczają ruchy. W przeciwieństwie do tradycyjnych nici Szwy wchłanialne z czasem pomniejszają znaczenie swojej funkcji unieruchamiającej brzegi zranienia. Dzięki temu pacjent może stopniowo odczuwać malejący nacisk i niewygody związane z poruszaniem się z nimi. Oznacza to, że szwy rozpuszczalne umożliwiają stopniowy powrót do formy. Tym samym są też po prostu wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. To szwy, które po prostu warto wybierać, by ułatwić cierpiącemu powrót do formy. Pamiętajmy, że szwy wchłaniane stosowane są najczęściej we wnętrzu jamy ustnej. Jest to miejsce, które jest bardzo narażone na niewygodę związaną z ruchem oraz na potencjalne zakażenia. Wymaga ono swoistej troski i dbałości o jego dobrostan. Dlatego właśnie nici chirurgiczne rozpuszczalne mogą doskonale sprawdzić się w najbardziej problematycznych rejonach ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *