Uroda i zdrowie

Nadzieje na udane łowy w lumpeksie

Każdego dnia w second handach buszuje wiele kobiet i co ciekawe, wielu mężczyzn! Część przyszła z ciekawości, część – z nadzieją na udane zakupy.Czy te nadzieje spełnią się? U części z pewnością.

Od czego zależy sukces second handu?

Dostawcy odzieży używanej, z których usług korzysta właściciel sklepu, mają ogromny wpływ na sukces lub porażkę danego miejsca. Mądry właściciel lub osoba zarządzająca już po krótkim czasie zorientuje się co się sprzedaje, a co nie. Gust klientów bywa zmienny, jednak towar musi być dobrej jakości. Niektórzy mają w swoich szafach ubrania zakupione wiele lat temu właśnie w second handach.

Nie da się ukryć, że ubrania z takich miejsc mogą być o wiele trwalsze niż ubrania zakupione w sklepach sieciowych w galerii. To właśnie przyciąga ludzi do zakupów w takich miejscach. I co jeszcze? Jest pewna magia w tym, że można upolować za naprawdę małe pieniądze perełkę. Zatem nie zanosi się, aby dostawcy odzieży używanej przestali mieć pełne ręce pracy.

Dla małych i dużych

Z dobrodziejstw odzieży używanej korzystają zarówno mali jak i duzi. Zarówno dzieci jak i dorośli. Wiele mam całą swoją wyprawkę jeśli chodzi o ubrania, skompletowali właśnie w second handach. Dlatego też wśród dostawców odzieży używanej wiele przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, jak wielkim pożądaniem cieszą się ubranka dziecięce. Tego trendu nie wolno przemilczeć.

Dzieci mają to do siebie, szczególnie małe dzieci, że nie zależy im na metce czy wyglądzie stroju. Ważne, żeby ubranie było wygodne i solidne. Jest to szczególnie istotne na przykład podczas szalonych zabaw na świeżym powietrzu albo w przedszkole, gdzie łatwo podrzeć bluzkę czy spodenki. Ciuchy z lumpeksu bywają niezawodne.

Prowadzenie biznesu nie jest łatwe

Dostawcy odzieży używanej muszą dwoić się i troić, by sprostać coraz większym oczekiwaniom swoich odbiorców, czyli w gruncie rzeczy klientów docelowych. To oni przynoszą pieniądze, to oni dokonują zakupów. Finałowy nabywca musi być zadowolony.

Dziś prowadzenie biznesu absolutnie nie należy do zajęć prostych, łatwych i przyjemnych. Wręcz przeciwnie – wymaga to wiele trudu. A taki biznes jak second hand jest szczególny. Pojedyncza sztuka odzieży nie wygeneruje wielkiego zysku. A klient często idzie do takiego sklepu po swoją jedną perełkę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *