biznes

O czym trzeba wiedzieć przed zakupem zbiorników ibc?

Transport towarów powinien przebiegać sprawnie i jednocześnie bezpiecznie. Dla firm, które zajmują się przewozem cieczy, niezbędnym rozwiązaniem są zbiorniki IBC. Czym są paletopojemniki i dlaczego warto je mieć?

Kontener IBC – co to jest?

Zbiornik ibc jest przystosowany do przewozu substancji ciekłych. Mogą wykorzystywać go firmy, które zajmują się produkcją alkoholu, jak i paliw.

Warto wiedzieć, że paletopojemniki są wykonane z polietylenu. Zewnętrzną część kontenera ibc zabezpiecza metalowa krata, która jest dodatkowym wzmocnieniem pojemnika. Zbiornik ibc jest szczelnie zamykany, a wlot znajduje się na górze pojemnika. Dzięki temu można mieć pewność, że w czasie transportu ciecz się nie wyleje. Ważne jest również to, że nie dostaną się do niej żadne nieczystości.

Kontener IBC jest skonstruowany tak, by można było go bez problemu przewozić na europaletach. Dopasowane są wymiarem. Dzięki temu transport kontenerów jest dużo łatwiejszy. Zbiorniki ibc można ustawić tak, by maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię zmniejszając koszty transportu.

Jak wybrać odpowiedni zbiornik ibc?

Kontenery IBC mają różnorodne rozmiary. Dzięki temu każdy z producentów może dostosować je do swoich wymagań.

Paletopojemnik przeznaczony na 300 l płynów ma wymiary 600 x 800 x 1000 mm, ale już zbiornik ibc na 600 l będzie miał wymiary 1200 x 800 x 1013 mm. Największe są pojemniki na 1000 l, które mają 1200 x 1000 x 1163 mm.

Wybierając paletopojemnik warto pamiętać, że mimo iż mają one tak zróżnicowane rozmiary każdy z nich jest dostosowany wielkością do palet plastikowych, które ułatwiają transport. Dzięki normalizacji wymiarów można mieć pewność, że transport zbiorników ibc będzie przebiegał sprawnie. Można do tego wykorzystać wózki widłowe.

Kontener ibc można również bez problemu magazynować. Standaryzacja rozmiarów ułatwi rozplanowanie paletopojemników w magazynie, gdzie dostępne miejsce będzie można wykorzystać maksymalnie.

Między kontenerami ibc powstaną szerokie przejścia, po których można poruszać się wózkiem widłowym. Magazyn będzie uporządkowany i przejrzysty. Praca w takim miejscu jest łatwiejsza i wydajniejsza.

Zbiornik ibc musi spełniać określone normy. Dzięki temu są to pojemnik bezpieczne, trwałe i o znormalizowanych rozmiarach. Kupując paletopojemnik należy mieć pewność, że ma on wszystkie niezbędne certyfikaty. Został poddany próbom na szczelność, uderzenia oraz wibracje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *