Kulinaria

Worki foliowe do pakowania i ich zalety

Worki foliowe to najpopularniejszy rodzaj opakowań, z którego korzystamy każdego dnia. Tak wiele rzeczy codziennego użytku jest pakowane właśnie w nie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ są one niezwykle praktyczne, a lista ich zalet jest bardzo długa.

Trwałe i mocne worki foliowe do pakowania

Pierwszym walorem, jaki mają woreczki foliowe do pakowania jest bez wątpienia ich trwałość. Większość torebek wykonanych z tworzyw sztucznych jest bardziej wytrzymała niż opakowania kartonowe. Ponadto są odporne na działanie wilgoci, czego nie można powiedzieć o łatwo namiękającym kartonie.

Mocne opakowanie to na przykład Worki foliowe do pakowania odzieży. W worki pakowane jest wszystko, nie tylko drobne czapki czy bielizna, ale także sporych gabarytów i znacznej wagi ubrania. Foliowe worki wytrzymują ciężar spodni jeansowych, kurtek, plecaków czy toreb.

Istnieją także specjalne worki foliowe do ciężkich ładunków, na przykład wykonanych z metalu. Sprawdzają się w transporcie części do samochodów, czy urządzeń RTV i AGD.

Powszechne zastosowanie i dopuszczenie do kontaktu z żywnością

Opakowania z folii są ponadto uniwersalne i korzysta z nich praktycznie każda branża przemysłu. Szczególnie duże ich ilości są niezbędne w handlu detalicznym, gdzie każda mała paczka żywności, środek kosmetyczny czy drobne przedmioty codziennego użytku muszą być zapakowane.

W życiu codziennym najczęściej spotykane są woreczki foliowe spożywcze. To specjalne opakowania, których producenci muszą zatroszczyć się o to, aby spełniać kryteria dopuszczania ich do kontaktu z żywnością. W branży spożywczej wykorzystuje się zrywki czy strunowe woreczki foliowe spożywcze.

Niewielka waga tak ważna podczas transportu

Mówiąc o zaletach worków foliowych do pakowania nie sposób pominąć ich wagi. Lekkie i praktyczne worki foliowe do pakowania odzieży czy torebki bąbelkowe znajdują szerokie zastosowanie w transporcie. Tu, gdzie każde dodatkowe dekagramy mają znaczenie świetnie spisują się opakowania z tworzyw sztucznych.

Istotne jest także to, że waga worków foliowych nie przewyższa wagi zawartości – co jest ważne nie tylko dla firm przewozowych ale i dla przedsiębiorstw produkcyjnych, gdzie woreczek nie ma wpływu na całkowitą masę produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *