Uroda i zdrowie

Laserowe zamykanie naczynek – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg medycyny estetycznej, który cieszy się coraz większą popularnością. Pozwala on na skuteczne i trwałe pozbycie się pękających naczynek krwionośnych na twarzy, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Co zatem warto wiedzieć przed skorzystaniem z zabiegu?

Czy zabieg laserowego zamykania naczynek jest bezpieczny?

Wiele osób, zastanawiając się nad tym, czy skorzystać z zabiegu laserowego zamykania naczynek, zadaje pytanie, czy zabieg ten jest na pewno bezpieczny. Dziś gabinety medycyny estetycznej dysponują bardzo nowoczesnym sprzętem. Dotyczy to również laserów wykorzystywanych do zamykania naczynek. Dlatego śmiało można powiedzieć, że zabieg ten jest w pełni bezpieczny.

Zabieg jest nie tylko bezpieczny, ale również bezinwazyjny. Nie ma tu zatem żadnych podstaw do obaw. Pamiętać jednak trzeba, że po zabiegu wystąpić może lekki obrzęk lub zaczerwienienie. Objawy te mijają jednak już po kilku godzinach.

Czy zabieg laserowego zamykania naczynek jest bolesny?

Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Jedyne, co pacjent możne odczuć, to delikatne mrowienie bądź punktowe odczucie ciepła.

W momencie nakierowywania wiązki lasera na skórę odczuwać można również delikatne szczypanie. To jedyne symptomy, jakie mogą się pojawić w trakcie zabiegu. Co ważne, nie trwa on również długo. Maksymalnie to ok. 30 minut.

Czy są jakieś przeciwwskazania do laserowego zamykania naczynek?

Choć laserowe zamykanie naczynek Katowice to zabieg bezpieczny, to są jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Zabiegowi nie mogą poddać się choćby kobiety w ciąży i karmiące. Z możliwości skorzystania z zabiegu wyklucza także choroba nowotworowa.

Przeciwwskazaniem do zabiegu laserowego zamykania naczynek jest również epilepsja oraz przyjmowanie leków antydepresyjnych. To jedyne przeciwwskazania do zabiegu. Wszystkie osoby, które nie borykają się z wymienionymi problemami, mogą z zabiegu bez przeszkód skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *