Uroda i zdrowie

Powody, dla których warto wybrać depilację laserową

Obecnie znanych jest bardzo wiele metod usuwania zbędnego owłosienia, może więc wydawać się, że kwestia ta nie powoduje żadnego problemu. Prawda jest jednak zupełnie inna, wobec czego coraz większą popularnością cieszy się depilacja laserowa. Czy warto ją wykonać?

Gładka skóra na stałe

Najważniejszym argumentem przemawiającym za depilacją laserową, mimo iż jest to zabieg dużo bardziej inwazyjny niż wykonywane w zaciszu własnej łazienki golenie, a także dość kosztowny, jest fakt, że jest to jedyna metoda pozwalająca na trwałe pozbycie się owłosienia. Należy wykonać kilka zabiegów – pomiędzy nimi włoski stają się coraz słabsze, a z czasem ich cebulki i mieszki włosowe zanikają, wobec czego nie ma szans na ich odrost.

Żadna inna metoda nie jest w stanie tego zapewnić, a w większości przypadków trzeba depilować się bardzo często, by nieustannie cieszyć się gładką skórą. Jeśli ktoś goli włoski, najczęściej musi robić to każdego dnia, ale nawet wosk czy depilator wcale nie dają idealnej gładkości na wiele tygodni, jak to obiecują ich producenci.

Brak skutków ubocznych

Osoby, u których stosowane metody depilacji nie powodują żadnych niepożądanych zjawisk, mogą uważać się za szczęściarzy. Przeważająca liczba osób uskarża się, a to na podrażnienia i zaczerwienienie skóry, a to wrastanie włosków czy uciążliwe swędzenie. Powszechne są także małe krostki, które fatalnie wyglądają na skórze.

Problemy takie powodują, że skóra nie wygląda ładnie i nie jest gładka w dotyku, nawet jeśli jest idealnie wydepilowana. Poza tym, kiedy trzeba znów na przykład ogolić swędzącą, piekącą i pokrytą krostkami skórę, na pewno nie jest to przyjemne ani nie poprawia jej stanu. W przypadku depilacji laserowej takie problemy nie mają miejsca, bez względu na to, jak bardzo podatna jest na nie skóra.

Przystępne ceny

Depilacja laserowa jest uznawana za kosztowny zabieg, jednak przecież częste wizyty u kosmetyczki czy zakup dobrego depilatora także generują duże koszty – a w przypadku lasera efekt jest stały. Poza tym na stronie www.esteti-med.pl można znaleźć przystępne ceny tego zabiegu. Jeśli ktoś zastanawia się, czy warto go wykonać ze względu na ograniczony budżet, powinien zastanowić się, ile kosztuje go niekończąca się depilacja innymi metodami.

Poza tym dobrym sposobem na zapewnienie sobie wygody bez jednoczesnych dużych wydatków jest wydepilowanie w ten sposób w esteti-med.pl tych miejsc, których depilacja innymi metodami jest szczególnie uciążliwa. Mogą to być nogi, pachy czy okolice bikini, zależnie od potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *