moda

Uniwersalne koszule męskie

Uznaje się, że koszula to jeden z bardziej wszechstronnych elementów męskiego ubioru. Noszą je wszyscy, we wszystkich możliwych stylizacjach, od eleganckich, po sportowe. Kluczem jest jednak odpowiednie dobranie koszuli do sytuacji i reszty stroju.

Podstawowe kroje

Zazwyczaj producent koszul męskich oferuje trzy podstawowe fasony. Regular Fit, Slim Fit i Body Fit. Pierwszy model to koszula o dość luźnym kroju, bez żadnych zaszewek.

Koszule Slim Fit i Body Fit są bardziej dopasowane dzięki lekkiemu taliowaniu. Wersja Slim jest bardziej przylegająca i ma węższe rękawy, natomiast Body Fit pozostawia miejsce na szerokie ramiona i rozbudowaną klatkę piersiową. Te fasony wymagają zadbanej sylwetki.

Wersja elegancka

Okazje nakazujące elegancki wygląd wymagają odpowiedniej koszuli. Przyjęte jest, że najlepsze w takiej sytuacji są białe koszule. Jednak w zależności od rangi wydarzenia akceptowalne są też koszule w innych jasnych kolorach. Pamiętaj, że koszula z krótkim rękawem nie jest akceptowalna.

Wybierając koszulę należy zwrócić też uwagę na rodzaj kołnierzyka. Jeśli planujemy założyć krawat, mamy większą dowolność, ale mucha wymaga już kołnierzyka szerzej rozłożonego, na przykład typu włoskiego.

Kolejnym ważnym szczegółem w eleganckich koszulach jest rodzaj mankietów. Klasyczne mankiety zapinane są na szpilki i jeśli dobierzemy odpowiednie, dodadzą nam szyku. Mniej wytwornie będą wyglądały zwykłe mankiety, ale za to są prostsze w obsłudze.

Koszule mniej oficjalne

W codziennych stylizacjach sprawdzą się koszule w różnych kolorach i wzorach, a także te z grubszego materiału, na przykład flaneli lub jeansu. Należy jednak pamiętać o zasadzie równowagi. Do krzykliwej koszuli będą pasowały stonowane spodnie i na odwrót.

Ciekawym rozwiązaniem jest też noszenie koszuli na t-shirt. Koszula może wtedy pozostawać rozpięta, a całość stylizacji opiera się na dobrze dobranej koszulce pod spód. Może się ona wyróżniać ciekawym logo lub napisem.

Producenci koszul męskich

Istnieją firmy specjalizujące się w produkcji odzieży męskiej, a czasami konkretnie koszul. Daje to gwarancję dobrej jakości i starannego wykonania. Tacy producenci oferują zazwyczaj najszerszy wybór wzorów i modeli koszul.

Na poziom komfortu noszenia ma wpływ materiał z jakiego dany producent koszul męskich korzysta. Wygodnie nosi się ubrania z tkanin naturalnych, które przepuszczają powietrze. By połączyć to z praktyczną stroną, czyli stopniem gniecenia się, producenci sięgają po materiały zawierające domieszki innych surowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *