podróże

Co warto zobaczyć w okolicy Sandomierza?

Sandomierz sam w sobie jest atrakcyjnym celem wycieczki. Nie brak tu cennych zabytków i galerii, a dzięki świetnie rozwiniętej infrastrukturze każdy turysta może tu bez przeszkód znaleźć tani nocleg Sandomierz jest też wspaniałym punktem wypadowym dla tych, którzy chcą lepiej poznać okoliczne atrakcje. Gdzie warto się wybrać?

Ujazd – majestatyczne ruiny pełne tajemnic

Dla tych, którzy znajdą noclegi w Sandomierzu, ciekawa ofertą może się okazać wyjazd do miejscowości Ujazd. Jej główną atrakcją są potężne ruiny zamku Krzyżtopór. Do dziś obiekt ten zadziwia swoimi rozmiarami oraz pięknem.

Nie brak legend i tajemnic związanych z tym obiektem, dzięki czemu turyści jeszcze chętniej zaglądają na jego teren.

Opatów – historyczny spacer dla każdego

Opatów może się pochwalić ciekawym układem urbanistycznym oraz pozostałościami miejskich fortyfikacji. Warto zobaczyć tu Bramę Warszawską oraz zajrzeć na rynek, otoczony pięknymi kamienicami.

Dumą tego miasta jest wiekowa kolegiata św. Marcina, uznawana za jeden z ciekawszych przykładów architektury romańskiej w Polsce. W mieście tym czeka również ciekawa trasa podziemna, która warto pokonać.

Baranów Sandomierski – magnacka rezydencja czeka!

Dzięki noclegom w Sandomierzu można urządzać też ciekawe wypady w stronę województwa podkarpackiego. Kto chce udać się w tym kierunku, ten może postawić na wizytę w Baranowie Sandomierskim. To urocze miasteczko znane jest z pięknej rezydencji magnackiej. Renesansowy zamek, nazywany często „małym Wawelem”, może oczarować każdego.

Udostępniany turystom, jest jednym z turystycznych hitów Podkarpacia oraz obiektem, który goście często odwiedzają w trakcie podróży do Sandomierza.

Z wizytą w Zawichoście

Innym miastem, do którego można się wybrać z Sandomierza, jest Zawichost. Czekają tu takie zabytki, jak wczesnogotycki kościół klarysek czy kościół św. Trójcy. Można się tu nacieszyć również pięknymi widokami Wisły, której skrawek został objęty ochroną rezerwatową jako ważna ostoja ptaków. To kolejne miejsce, któremu z pewnością warto poświęcić swój czas i uwagę podczas poznawania okolic Sandomierza.

Dlaczego warto wybrać to miejsce na nocleg Sandomierz to nie tylko dobre warunki pobytu, ale i korzystne położenie. Tu, na skraju województw świętokrzyskiego i podkarpackiego, stoją przed miłośnikami podróży liczne możliwości. Wycieczki w stronę Gór Świętokrzyskich, podróż w stronę podkarpackich miasteczek lub wyprawa w górę Wisły – wybór jest szeroki, zatem każdy znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *