podróże

Królewskie Miasto Sandomierz

Sandomierz jest zwany Miastem Królewskim. Do tej pory znajduje się tam Zamek Królewski, który jest jednym z punktów turystycznych, wybieranych przez turystów. Jest to miasto, które charakteryzuje się ciekawą architekturą, bogactwem miejsc sakralnych, a także rozkwitającą tam naturą nad samą Wisłą. Nocleg w Sandomierzu można wybrać bardzo blisko tych miejsc.

Dlaczego warto przyjechać do Sandomierza?

Sandomierz jest ciekawie położony nad Wisłą, która graniczy z Górami Świętokrzyskimi. Widok na wodę oraz otaczające ją bujne zalesienia zachęcają do długich spacerów. Jednym z ciekawszych miejsc jest Bulwar nad Wisłą im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy którym mieści się przystań dla pływaków ze swoimi sprzętami. Bardzo blisko położony nocleg w Sandomierzu sprawia, że wiele można zobaczyć, poruszając się piechotą.

Nad Wisłą w Sandomierzu jest naprawdę pięknie. Jeśli wybierzemy się na spacer w tamte okolice, to nie należy zapominać o przepięknej promenadzie, która gromadzi każdego dnia wielu mieszkańców miasta, a także licznych turystów. Sandomierz przyciąga również pięknym Starym Miastem, na którym można zachwycić się Ratuszem, pospacerować po wąskich uliczkach i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Panorama Sandomierza

Miasto znajduje się na siedmiu wzgórzach. Dlatego też przepiękną panoramę miasta można oglądać z bardzo wielu miejsc. Poleca się między innymi Bramę Opatowską, która znajduje się blisko rynku, z której rozciąga się piękny widok na miasto oraz na Wisłę, a także na okoliczne wzgórza. Jest to bardzo często odwiedzane miejsce.

Dla miłośników gór również znajdzie się możliwość oglądania przepięknej panoramy miasta. Góry Pieprzowe, z rezerwatem przyrody o tej samej nazwie. Wspinaczka nie jest bardzo wymagająca, bo góra nie jest wysoka, ale na pewno jest warta wysiłku. W górach znajduje się czerwony szlak turystyczny z Gołoszyc do Piotrowic.

Kilka dni w Sandomierzu

Parę dni w cichym i spokojnym Sandomierzu to świetny pomysł, aby naładować akumulatory. Można odpocząć, zrelaksować się, ale również spędzić aktywnie czas. Blisko miasta znajduje się wiele rowerowych szlaków. Jednym z nich jest ścieżka Green Velo, która przyciąga rowerzystów z całej Polski.

Ciekawym miejscem do wypoczynku, ale i aktywnego czasu jest Park Piszczele, w którym można spędzić rodzinnie czas. Liczne boiska, park linowy, plac zabaw, a w zimie wyciąg narciarski – miejsce to jest idealne o każdej porze roku. Wyciąg dla narciarzy jest przyjazny dla osób, które nigdy nie jeździły na nartach i dopiero zaczynają przygodę z tym sportem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *