sport

Repetier czy sztucer łamany – co wybrać?

Repetiery i sztucery łamane mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać idealnego zakupu.

Co wybrać?

Repetier pozwala oddać kilka strzałów bezpośrednio następujących po sobie, dlatego też wielu osobom może przypaść do gustu. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o doskonałej precyzji i atrakcyjnej cenie, która dla wielu osób odgrywa najważniejszą rolę. Łamane sztucery myśliwskie od wielu lat uważane są za kwintesencje broni myśliwskiej i znacząco różnią się od repetierów, które posiadają typowo wojskowy charakter. Oryginalny sztucer myśliwski cena jest nie tylko bardzo piękny, ale ma wiele zalet. Największym plusem jest oczywiście to, że broń można bezgłośnie załadować, dzięki czemu nie zmniejsza się ryzyko wystraszenia zwierzyny. Profesjonalne sztucery myśliwskie pozwalają oddać dwa szybkie strzały bezpośrednio po sobie, bez potrzeby przeładowania. Sztucery łamane są bardzo poręczne i doskonale zbalansowane, dzięki czemu nawet początkujący myśliwi będą oddawać celne strzały. Warto wspomnieć także i o tym, że sztucer myśliwski cena składa się z niewielu elementów, dlatego też jest to broń niezawodna w każdych warunkach.

Jakie wady ma sztucer łamany?

Jak sama nazwa wskazuje największą wadą jest konieczność złamania broni w celu przeładowania. Przy dużej wprawie nie będzie to oczywiście żadnym problemem, ale osoby początkujące mogą się szybko zniechęcić. Wadą jest także niższa precyzja przy kolejnych strzałach zwłaszcza, jak weźmiemy pod uwagę tradycyjne sztucery myśliwskie pojedyncze.

Sztucery dla wymagających myśliwych

Oryginalne sztucery mogą być prawdziwymi dziełami sztuki, dlatego też ich cena może przekroczyć nawet 50 000 zł. Mowa tutaj oczywiście o broni wykonanej na indywidualne zamówienie. Na rynku jest wielu godnych polecenia rusznikarzy, którzy są w stanie przygotować egzemplarze z najwyższej światowej półki. Niestety na przygotowanie nowej broni trzeba niekiedy poczekać nawet rok. Dużo tańsze są oczywiście sztucery myśliwskie produkowane seryjnie. Za porządną broń przyjdzie nam zapłacić około 3000-5000 zł. Dla zagorzałych miłośników klasyki najlepszym wyborem będzie oczywiście broń łamana.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://lowiec.com.pl/bron/bron-kulowa/sztucery-mysliwskie-1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *