sport

Jeśli skoki spadochronowe, to najlepiej nad morzem

Wolność, którą odczuwa się w trakcie skoku spadochronowego jest nieporównywalna z żadnym innym uczuciem. Tym bardziej, że karmiona adrenaliną. Osoby, które się jeszcze o tym nie przekonały mogą spróbować jak smakują skoki spadochronowe nad morzem. Ci, którzy już skakali, mogą ukończyć kurs uprawniający do samodzielnych skoków.

Skoki w tandemie

Pierwszym krokiem w świecie spadochroniarstwa są skoki tandemowe. Polegają na oddaniu skoku w towarzystwie instruktora, który czuwa nad bezpieczeństwem i kontroluje lot oraz swobodne spadanie. Uprzęże skoczka oraz opiekuna są połączone, dzięki czemu skoczek nie musi się niczym przejmować. Niezaprzeczalną zaletą skoków spadochronowych nad morzem, a na dodatek oddawanych w tandemie, jest możliwość podziwiania pięknych widoków. Rozległe plaże, bezkresne morze i ciepłe promienie słońca odbijające się w wodzie zrobią wrażenie nawet na największych sceptykach. Dodatkowo, nadmorskie krajobrazy można podziwiać już w trakcie wnoszenia się samolotu.

Skoki spadochronowe nad morzem w ramach kursu

Osoby, które zafascynowały się skokami spadochronowymi mogą uzyskać uprawnienia pozwalające na samodzielne oddawanie skoków. W tym celu muszą przejść kurs obejmujący szkolenie teoretyczne i praktyczne (oddawanie skoków spadochronowych nad morzem). Kurs AFF polega na skakaniu z wysokości 4000 metrów. Najpierw skacze się pod opieką 2 instruktorów, następnie jednego. Po opanowaniu w trakcie tych skoków prawidłowej pozycji ciała, odbywa się serię samodzielnych skoków przygotowujących do egzaminu. Kurs SL obejmuje skoki spadochronowe nad morzem w 3 seriach. Seria 1 zawiera skoki z liną desantową otwierającą spadochron (wysokość 1200 metrów), seria 2 to skoki do doskonalenia pozycji (1500 i 2000 metrów), seria 3 to skoki ćwiczeniowe z wysokości 4000 metrów.

Wymagania do skoków tandemowych i kursu

Skoki tandemowe dostępne są każdej osobie powyżej 7-go roku życia (niepełnoletni ze zgodą rodzica lub opiekuna), ważącej poniżej 100 kilogramów i nie posiadającej przeciwwskazań zdrowotnych (badania lekarskie nie są wymagane). Aby przystąpić do szkolenia i egzaminu na samodzielnego skoczka należy mieć minimum 16 lat (zgoda rodzica lub opiekuna wymagana u niepełnoletnich), ukończoną szkołę podstawową oraz opłacone ubezpieczenie OC dla skoczków spadochronowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *