sport

Smartwatch dla dziecka – mądry wybór?

Postęp technologiczny następuje tak szybko, że rzeczy o które prosiły nas dzieci jeszcze kilka lat temu, dzisiaj już zupełnie ich nudzą. Dziś telefon, czy tablet to wręcz standardowe wyposażenie kilkulatka. Dzieci domagają się coraz to kolejnych, modnych gadżetów elektronicznych. W tym sezonie są to smartwatche. Czy warto swojemu dziecku kupić jeden?

Zalety

Wiele modeli pozwala istotnie lepiej kontrolować swoje dziecko, jest to możliwe, między innymi dzięki wbudowanemu w nie modułowi GPS. Umożliwi nam on szybkie sprawdzenie, czy nasz potomek znajduje się istotnie tam, gdzie powinien.

Smartwatche dla najmłodszych zazwyczaj posiadają nie tylko alarm, działający jak budzik, ale również alarm, który można wzbudzić zdalnie. Może to się okazać niezwykle przydatne, jeśli chcemy obudzić swoje dziecko, a nie jesteśmy w pobliżu. Możemy mu również w ten sposób przypomnieć, by zajął się czymś, co powinien aktualnie robić.

Funkcja dzwonienia – niektóre zegarki pozwalają na wykonywanie połączeń głosowych, nawet gdy zapomni się telefonu. Daje to dodatkową ochronę dziecku, które może mieć z nami kontakt, nawet jeśli zgubi telefon.

Wady

Niektórzy rodzice nie chcą uczyć swoich dzieci tego, że należy zaspokajać wszystkie swoje zachcianki i gonić za nowinkami technicznymi. Zamiast tego wolą, by dzieci bardziej doceniały to, co już posiadają.

Kolejną rzeczą wartą rozważenia jest cena. Wszak smartwatche nie są jakoś wybitnie tanie i zakup takiego, specjalnie dla dziecka może poważnie obciążyć domowy budżet, a nie być faktycznie wykorzystywany.

Kolejną sprawą jest bezpieczeństwo, jeśli mieszkasz na niebezpiecznej dzielnicy, być może głównie na tym powinieneś się skupić na pierwszym miejscu. Drogi gadżet na ręku dziecka wydatnie sugeruje, że jest ono zamożne i albo sam w sobie będzie przynętą dla złodzieja, albo wręcz niepotrzebnie skieruje uwagę pewnych osób na nasz status materialny.

Jak wybrać

Jeśli już zdecydowaliśmy, że plusy przekraczają minusy, to na co zwrócić uwagę?

Dobrą praktyką jest zobaczyć, jak będzie leżał na ręce, czy jest wygodny, nie za ciężki. Istotną cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest pojemność baterii, wpłynie na częstotliwość ładowania. Poza tym opłaca się wziąć pod uwagę wodoodporność, czy dodatkowe funkcje, jakie jeszcze oferuje nam ten gadżet.

Markowe smartwatche znaleźć można w sklepie Watchbook.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *