sport

Skoki tandemowe

Sporty ekstremalne cieszą się coraz większą popularnością wśród zwykłych ludzi. Aby skosztować nieco adrenaliny, nie trzeba już wyjeżdżać za granicę i korzystać z tamtejszych, nierzadko drogich atrakcji. Obecnie w naszym kraju nie brakuje miejsc, w których można przeżyć coś ekstremalnego. Jednym z ekstremalnych sportów są skoki spadochronowe.

Skoki ze spadochronem dla nowicjuszy

Jeśli ktoś chciałby wykonać pierwszy skok spadochronowy w swoim życiu, warto zdecydować się na skok w tandemie. Skoki tandemowe polegają na wyskoczeniu z samolotu wraz z doświadczonym spadochroniarzem, który czuwa nad poprawnością przebiegu całego skoku. Dzięki temu „pasażer” może się odprężyć i rozkoszować niecodziennym przeżyciem. Po takim skoku wielu miłośników mocnych wrażeń decyduje się na zrobienie samodzielnej licencji skoczka spadochronowego i w ten sposób zyskuje nowe hobby.

Gdzie można wykupić skoki tandemowe?

Skoki w tandemie na spadochronie można wykupić w większości aeroklubów na terenie naszego kraju oraz w prywatnych firmach zajmujących się szkoleniem spadochroniarzy oraz świadczących tego typu usługi. Skok na spadochronie w tandemie można również wykupić przez pośrednika oferującego ekscytujące przeżycia w ramach prezentu okolicznościowego. Zakup za pomocą pośrednika jest zazwyczaj nieco droższy, ale zdecydowanie łatwiej jest taką ofertę wyszukać.

Czy skoki tandemowe są całkowicie bezpieczne?

Skoki w tandemie są bezpieczne ze względu na kilka czynników. Najważniejszym z nich jest doświadczony instruktor, który wykonuje skok razem z „pasażerem”. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie zapomnimy o wykonaniu jakieś czynności w czasie skoku. Wszystkie niezbędne czynności wykona za nas doświadczony skoczek, który będzie w czasie wydarzenia naszym nieodłącznym partnerem. Skok w tandemie jest też bezpieczny ze względu na jakość użytych materiałów. W miejscach, które oferują takie usługi, sprzęt jest poddawany rutynowym kontrolom oraz odpowiednio konserwowany.

Skoki spadochronowe w tandemie to zdecydowanie sport dla ludzi o mocnych nerwach. Aby się na takie przeżycie zdecydować, trzeba wyskoczyć ze spadochronu z lecącego samolotu. Na taki skok trzeba wiele odwagi, ale przeżycia i widoki rekompensują to z nawiązką.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *