dom i ogród

Coraz chętniej wybierany węgiel workowany

Coraz więcej osób poszukuje różnorodnych alternatyw ogrzewania swojego gospodarstwa domowego. Nie powinniśmy zapominać o tym, że powoli wiele europejskich krajów, w tym również Polska, wycofuje się ze stosowania nieodnawialnych paliw kopalnianych. Co możemy zrobić w tej sytuacji?

Węgiel wciąż na topie

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że zmiana nawyków mieszkańców wielu państw Unii Europejskiej nie będzie taka prosta. Bierze się to w szczególności stąd, że coraz częściej nie mamy zbyt dużo pieniędzy na stosowanie nowoczesnych metod ogrzewania.

Na pewno nowoczesne rozwiązania są znacznie bardziej ekologiczne i tym samym przyczynią się do ochrony naszej planety, jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że nie każdego na to stać. Dlatego doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest stopniowe przechodzenie na nowe źródła energii. Węgiel wciąż w wielu krajach jest bardzo popularnym surowcem do opalania i nie wygląda na to, że szybko z niego zrezygnujemy.

Gdy wymiana pieca jest nieuchronna

Oczywiście Unia Europejska nakłada na nas obowiązek zmiany pieców w szczególności tych najstarszego typu, do końca 2021 roku. Jest to nakaz, a w przeciwnym razie gdy się z tego nie wywiążemy w terminie, czekają nas niestety wysokie kary.

Dlatego warto już teraz zastanowić się, jaki surowiec do ogrzewania naszego domu wybrać. Wiele osób nie decyduje się na zamawianie jeszcze przed wymianą pieca węgla na tony. Doskonałym pomysłem w tym przypadku jest węgiel workowany. Dlatego warto wybrać właśnie taką opcję, jeżeli jeszcze nie mamy konkretnego terminu wymiany pieca, a chcemy jeszcze opalać właśnie tym paliwem kopalnianym nasze gospodarstwo domowe?

Węgiel workowany – same zalety

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że decydując się na węgle workowane, możemy zakupić dokładnie taką ilość, jaką wykorzystamy. Oczywiście zakupy na tony w tym przypadku mogą wynieść nas nieco taniej, jednak kupując węgiel w workach, możemy także dokładnie obliczyć, ile zużyjemy tego surowca, zanim nasz piec zostanie wymieniony.

Dodatkowo jeżeli mamy większe auto przykładowo nawet typu combi, z powodzeniem możemy taki węgiel workowany przetransportować sami. Dzięki temu, że jest on odpowiednio zapakowany, na pewno nie pobrudzi naszego samochodu oraz piwnicy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Alpari.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *