Uroda i zdrowie

Jak uniknąć mandatu we Włoszech?

Podróżowanie do Włoch samochodem to sposób na dotarcie do słonecznej Italii, który wybiera wielu Polaków. Zanim pojedziemy na wakacje, ferie lub weekend, warto sprawdzić, za co można otrzymać mandaty we Włoszech. Poza tym dobrze znać przepisy drogowe, które tam obowiązują.

Przepisy drogowe Włochy

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że przepisy drogowe w innych krajach mogą znacznie różnić się od tych, które obowiązują w Polsce. Zanim wyruszymy samochodem poza granice Polski, koniecznie sprawdźmy, za co można otrzymać surową karę finansową.

Przepisy drogowe Włochy – źródło informacji

Wybierając się do Włoch samochodem, najlepiej sprawdzić informacje na temat przepisów w ruchu drogowym, które dostępne są na oficjalnych stronach. Jeżeli jednak jest to zbyt trudne i pracochłonne, można też poczytać informacje na polskich blogach, które są aktualizowane. Wiele osób prowadzi tego typu merytoryczne strony w sieci, które mogą stać się źródłem cennych informacji.

Mandat za parkowanie we Włoszech

Za co najczęściej otrzymuje się mandaty we Włoszech? Popularny jest Mandat za parkowanie we włoszech z powodu tego, że w wielu historycznych miastach są spore ograniczenia dla turystów. W centrach historycznych zwykle mogą parkować tylko stali mieszkańcy, natomiast turyści powinni zostawić swój samochód poza miastem, na jego obrzeżach. To właśnie tam najczęściej znajdują się płatne parkingi. Niestety wakacyjna rzeczywistość jest taka, że często miejsca te są zapełnione, co powoduje, że turyści krążą po centrum miasta i szukają wolnego miejsca. Niestety może to spowodować naliczenie srogich kar zarówno za sam przejazd w zakazanej strefie, jak również za pozostawienie samochodu.

Mandaty włoskie

Mandaty we Włoszech naliczane są w euro. Oznacza to, że niefrasobliwe podejście do przepisów drogowych może skończyć się bardzo dużą karą finansową, która znacznie podniesie koszty wakacji w słonecznej Italii. Co więcej, często mandaty otrzymuje się dopiero kilka lub nawet kilkanaście tygodni po powrocie do domu. Wielu Polaków otrzymało już zawiadomienie o konieczności zapłacenia mandatu drogą listowną. Warto o tym pamiętać i w czasie wakacje we Włoszech starać się przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *