Uroda i zdrowie

Jak hibiskus może wpływać na nasze zdrowie?

Hibiskus (malwa sudańska) to kwiat o ważnych właściwościach ochronnych dla żołądka, wątroby i serca. Ma działanie przeciwutleniające, dobrze wpływa na trawienie, pomaga kontrolować ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, przeciwdziała otyłości i redukuje tkankę tłuszczową.
Z jego rubinowych kwiatów otrzymujemy wyjątkową herbatę, którą można pić zarówno na zimno, jak i na gorąco. Herbata z malwy sudańskiej ma niesamowite właściwości zdrowotne. Co hibiskus może zrobić dla naszego zdrowia?

Malwa sudańska na żołądek

Helicobacter pylori to bakteria, która może kolonizować błonę śluzową żołądka. Infekcja wywołana przez tę bakterię zwiększa poziom stanu zapalnego, co z kolei może torować drogę chorobom takim jak przewlekłe zapalenie żołądka, choroba wrzodowa, a nawet zwyrodnienie komórkowe. Leki stosowane w leczeniu Helicobacter pylori mogą powodować działania niepożądane, takie jak nudności, zawroty głowy, bóle brzucha, zmęczenie i zmianę równowagi mikroflory jelitowej. Ponadto bakteria jest odporna na większość antybiotyków.Warto skoncentrować się na naturalnych środkach, które mogą być stosowane jako terapia alternatywa lub w połączeniu z tradycyjnymi terapiami. Dzięki temu można zminimalizować skutki uboczne i zwiększyć prawdopodobieństwo zwalczenia bakterii.

Hibiskus właściwości antybakteryjne

Kwiaty hibiskusa mogą wykazywać działanie przeciwbakteryjne na najbardziej oporne szczepy Helicobacter pylori. Ten korzystny efekt zaobserwowano już przy niskich stężeniach i bez skutków ubocznych na komórki żołądka. Malwa sudańska może przeciwdziałać szczególnie adhezji bakterii do błony śluzowej żołądka i hamować aktywność ureazy. Ureaza jest enzymem, który odgrywa zasadniczą rolę w przetrwaniu i kolonizacji bakterii Helicobacter pylori.

Hibiskus na wysokie ciśnienie krwi

Hibiskus właściwości ma również preciwnadciśnieniowe. Badania wykazały, że picie trzech filiżanek herbaty z hibiskusa dziennie przez 6 tygodni obniża skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi u osób z łagodnym nadciśnieniem. Najlepsze efekty zaobserwowano u pacjentów z wyższym ciśnieniem krwi.

Hibiskus dla zdrowego serca

Herbata z hibiskusa ma również inne działanie korzystne dla serca. W szczególności pomaga zmniejszyć ilość trójglicerydów i złego cholesterolu. Hibiskus jest cennym źródłem antocyjanów, które przeciwdziałają utlenianiu złego cholesterolu LDL, procesowi, który prowadzi do miażdżycy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *