moda

Zalety kupowania odzieży używanej

Odzież używana to dzisiaj zupełnie inna jakość niż jeszcze kilka lat temu. Dziś w second handach próżno szukać poplamionych, niemodnych i zniszczonych rzeczy. Pod względem aranżacji sklepy takie wyglądają niekiedy jak normalne butiki. Dlaczego warto kupować odzież używaną?

Zdecydowanie niższe ceny

Pierwszy aspekt, który przychodzi do głowy jest to kwestia ekonomiczna. Faktycznie, na początku, kiedy tylko pojawiły się w naszym kraju sklepy, do których importerzy odzieży używanej dostarczali swój towar, można w nich było spotkać osoby, którym zależało jedynie na tym, by ubrać się w niskiej cenie. Jakość ubrań nie była tak ważna.

Dziś się to diametralnie zmieniło i chociaż dalej szukamy w second handach tanich perełek, to raczej chodzi już o to, by znaleźć coś za ułamek ceny od projektanta czy z dobrej zagranicznej sieciówki. Tak, czy inaczej, nadal w takich sklepach można się tanio ubrać.

Oryginalne stroje

Każdy importer odzieży używanej dba o to, by dostarczać do sklepów odzież modną, ale zarazem nie tak popularną, jak ta dostępna w sieciówkach. Dzięki temu w second handzie można znaleźć kroje, które są aktualnie na topie, jednakże w znacznie większym wyborze wzorów, niż na przykład w galeriach handlowych.

To szczególnie dobre miejsce na zakupy, kiedy szukamy czegoś na okazję, taką jak wesele, impreza czy randka. Ubrania, które zazwyczaj zakłada się raz są wyraziste i oryginalne. Takie właśnie stroje można kupić w second handach dzięki importerom odzieży używanej. Oczywiście sukienka z drugiej ręki nie będzie kosztowała 200 zł, a na przykład 20. To czysty zysk i pewność, że żadna inna kobieta nie będzie miała takiej samej kreacji.

Aspekt ekologiczny

Coraz więcej osób zwraca uwagę na tę kwestię. Społeczeństwo zaczyna dostrzegać potrzebę życia w duchu zero waste ze względu na to, jak bardzo zanieczyszczona jest nasza planeta. Kupowanie ubrań z drugiej ręki, które importer odzieży używanej dostarcza do second handów przyczynia się do tego, że rzeczy dostają drugie życie.

Równocześnie, im więcej osób będzie kupowało ubrania używane, tym mniej będzie się produkowało nowych ubrań. Zmniejszy się także potrzeba utylizacji nowych ciuchów, które co sezon nie zostały sprzedane.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *