moda

Proste suknie ślubne – szeroki wachlarz możliwości

Ślub to wyjątkowo dzień, który łączy w sobie zarówno poczucie wielkiego szczęścia, radość i cały szereg pozytywnych emocji, jak i sporą dawkę napięcia, stresu, a czasem też i zmęczenia. Dlatego też tak ważne jest aby w tym ważnym momencie czuć się pięknie, wyjątkowo, ale i komfortowo, a więc po prostu czuć się sobą. Kluczowe znaczenie ma w tej kwestii oczywiście wybór odpowiedniej sukni ślubnej, a obecnie coraz popularniejsze proste sukienki ślubne świetnie sprawdzają się w tej roli.

Sukienki ślubne proste podkreślają to, co najważniejsze

Z pewnością największym atutem jaki posiadają suknie ślubne proste jest fakt, że zachowując niewymuszoną elegancję i pięknie zdobiąc kobietę, jednocześnie nadmiernie nie dominując. W końcu to tak naprawdę panna młoda powinna znajdować się tego dnia w centrum uwagi.

Suknie ślubne proste – szeroki wybór możliwości

W prostej sukni ślubnej jeszcze większą rolę niż w barokowych kreacjach odgrywa dobór materiału oraz krój sukni. Rzecz jasna wybór jest tutaj ogromny, od prostej sukienki ślubnej z koronką w stylu rustykalnym, wyjątkowo zwiewnej i delikatnej, przez klasyczną formę lejącej się tkaniny, nawiązującej do antyku, aż po suknie dwuczęściowe. Te ostatnie to coraz popularniejsze, minimalistyczne rozwiązanie z wyraźnym zarysowaniem linii oddzielającej górę od dołu, po które sięgają przede wszystkim panie o szczupłej sylwetce. Oczywiście ostateczna decyzja powinna być kierowana w tym przypadku przez gust panny młodej, a także predyspozycje jej sylwetki. Przykładowo, kobiety biorące ślub w ciąży często decydują się na tzw. styl empire, który pozwala w dyskretny sposób maskować zaokrąglenia.

Dodatki do prostych sukni ślubnych

Kolejną zaletą jakie posiadają proste sukienki ślubne jest łatwość w doborze dodatków. Zresztą z powodu prostoty i małej dekoracyjności samej sukni, nawet najdrobniejsze elementy zyskują wyraźnie na znaczeniu i jeszcze wyraźniej przyciągają uwagę gości weselnych. W tej sytuacji można zdecydować się również na bardzo delikatną biżuterię, która będzie dobrze komponowała się z wybraną sukienką ślubną, bądź też wykorzystać zasadę kontrastu i stawiając na wyraźniejsze kolczyki i naszyjnik osiągnąć idealną równowagę pomiędzy prostotą a elegancją. W ten sposób sukienki ślubne proste nabiorą zupełnie nowego wymiaru i będą inaczej odbierane przez otoczenie panny młodej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *