moda

Welony ślubne – rodzaje i możliwości

Kiedy już zakupimy suknię ślubną, przychodzi czas na kolejny element stylizacji a mianowicie na welon ślubny. Tu powstaje podstawowe dość pytanie – jak go wybrać? W poniższym artykule przedstawimy pokrótce najciekawsze, najbardziej klasyczne rodzaje welonów z wyjaśnieniem, do jakich sukni i panien młodych będą one idealnie pasować.

Welon ślubny krótki, o małej objętości

Takie welony ślubne stanowią kwintesencję stylu typu vintage oraz świetnie pasują do drobniejszych, filigranowych pań. Ich długość oraz mała objętość sprawiają, że idealnie wręcz pokazują one detale sukni, nie zakrywając całkowicie panny młodej, lecz tworząc piękny efekt „delikatnego zamglenia”. Ten typ welonu często wykonywany jest z delikatnej siateczki ozdobionej koronką oraz innymi dodatkami w retro stylu.

Welon ślubny typu mantilla

W tym momencie warto krótko powiedzieć o dość specyficznym typie welonu ślubnego, a mianowicie o mantilli, wywodzącej się z gorącej Hiszpanii. Oryginalnie welon ten w całości wykonany jest z grubej koronki i uformowany w koczek na środku głowy. Niemniej jednak w wersji europejskiej wygląda delikatnie inaczej. Tu dominuje grubszy wzór z koronki, dekorujący pięknie twarz dookoła oraz pięknie opadający na ramiona welon ślubny szyty nieco grubszą nicią, z wstawkami koronki, o dość małej objętości.

Welon średniej długości, średniej objętości

To chyba najbardziej standardowy i uniwersalny model. Takie welony doskonale wpasowują się we wszystkie suknie pięknie odcięte w talii, czyli w klasyczne princeski, czy suknie na kształt litery A. Z kolei średnia szerokość welonu ślubnego oznacza, że doskonale otula on lekko pannę młodą, tworząc nastrój tajemnicy.

Welon średniej długości, bardzo szeroki

Taki typ welonów doskonale nadaje się do prostych sukni, bez ramion. Tutaj bowiem możemy upiąć welon w bardzo gęsty kok – bezę dookoła głowy, co stanowi bardzo modną i ciekawą aranżację. Taki typ welonu będzie także dobrze się prezentował w sukniach syrenkach.

Welon długi

Rozróżnić tu można welon długi i welon bardzo długi. Pierwszy z nich świetnie wygląda do sukienek syrenek, niemniej jednak należy pamiętać, że raczej sprawdza się on przy wyższych osobach. Z kolei welon bardzo długi na pewno nie pasuje już do sukni z trenem. Pięknie natomiast wydłuża sylwetkę przy prostych sukniach ślubnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *