dom i ogród

Sauny w domu

Producenci najróżniejszych saun fińskich prześcigają się w coraz to lepszych, nowszych oraz tańszych rozwiązaniach odnośnie ich produktów. Jeżeli chodzi natomiast o to jak działają sauny – najpierw samodzielnie pójdźmy do takiej sauny i sprawdźmy czy będziemy w stanie w niej wytrzymać chociaż przez minutę, a następnie zastanawiajmy się czy będziemy w ogóle chcieli skorzystać z tego typu możliwości relaksu.

Jakie są rodzaje sauny?

Jedną z bardziej znanych i popularnych saun jest typowa sauna fińska. Jest tam najwyższa temperatura ze wszystkich dostępnych saun. Natomiast wilgotność powietrza w tejże saunie fińskiej jest bardzo niska. Aby uzyskać taki stan powietrza w saunie – rozgrzane kamienie uzyskujemy dzięki nagrzewaniu pieca. Należy pamiętać o tym, żeby nie polewać tychże kamieni wodą. Jeżeli przeszedłeś zawał serca w przeszłości – taka sauna będzie dla Ciebie wręcz idealna, ale nie korzystaj z niej więcej niż raz w tygodniu.

Sauna fińska do domu to jeden z najlepszych sposobów na bycie w domu oraz relaksowanie się zarazem i zapominanie o swoich problemach codziennych. Kolejny rodzaj sauny to jest sauna mokra. Tutaj wilgotność powietrza to maksymalnie 40%, a parę wodną zyskujemy dzięki polewaniu nagrzanych kamieni wodą. Łaźnia rzymska (inaczej sauna parowa) charakteryzuje się niską temperaturą. Nie przebywamy w niej więcej niż 12 minut aby nie zrobić sobie krzywdy. Producenci saun pozwalają nam naprawdę na bardzo duży wybór najróżniejszych saun do domu, ale ciągle na pierwszym miejscu jest sauna fińska do domu.

Gdzie można zakupić dla siebie taką saunę fińską do domu?

Taka sauna znajduje się w sklepach budowlanych i to właśnie tam powinniśmy pójść najpierw zaopatrując się w sauny do swojego domku jednorodzinnego. Nie zbudujemy sami swojej sauny, gdyż jest to już ”wyższa szkoła jazdy”, ale możemy pozwolić sobie na kupno używanej sauny. Najlepsze sauny możemy znaleźć w Internecie.

Czy polecamy korzystanie z sauny fińskiej w domu?

Oczywiście, że tak! Powinniśmy stawiać siebie na pierwszym miejscu. Ważne jest to, żeby pomimo tak wielu obowiązków jakie mamy na swojej głowie, nie zapominać o tym, żeby chociaż raz w tygodniu skorzystać z takiej sauny suchej albo mokrej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *