moda

Co oferują zegarki dla triathlonistów?

Inteligentnych zegarków sportowych jest teraz na rynku całe mnóstwo, dlatego bez trudu można je dopasować do uprawianej dyscypliny. W przypadku thriathlonu sprawdzi się oczywiście zegarek dla triathlonisty. A co on oferuje?

Bieganie

Praktycznie nie ma takiej możliwości, aby inteligentny zegarek nie zadziałał dobrze podczas biegania. Idealnie sprawdza się on w tej dyscyplinie sportowej. Umożliwia dokonywanie pomiaru tętna, sprawdzanie dystansu, kontrolę czasu oraz tempa biegu. Są to cztery podstawowe i najczęściej używane funkcje.

Bardziej specjalistyczne zegarki do triathlonu sprawdzają także ilość kroków na minutę oraz całkowity czas, w trakcie którego stopy miały kontakt z podłożem. Wybierając ten sprzęt, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób mierzy on tętno. Dokładniejszy pomiar zapewni specjalna opaska dołączona do zegarka.

Jazda na rowerze

Triathlonistami bardzo często zostają zapaleni kolarze, także dobry zegarek dla triathlonisty powinien im umożliwić kontrolę własnych osiągnięć sportowych i pomóc w pobijaniu rekordów. Tak też często się dzieje. Do podstawowych funkcji związanych z jazdą na rowerze należą: pomiar prędkości i dystansu oraz badanie tętna. Czasami jednak uzupełnia się je o kolejne udogodnienia.

Inteligentne urządzenia zastępują trenerów personalnych. Potrafią motywować swoich użytkowników, przypominają im o treningach i pilnują, by za każdym razem choć trochę przybliżyli się oni do osiągnięcia ostatecznego celu. Te funkcje idealnie sprawdzają się właśnie w kolarstwie. Jest to bowiem wymagająca dyscyplina, która potrafi dać w kość.

Pływanie

O ile każdy zegarek dla triathlonisty związany jest i z bieganiem, i z kolarstwem, tak czasem może brakować w nim funkcji tyczących się pływania. Sam ten fakt znacząco zmniejsza liczbę urządzeń, w które rzeczywiście warto zainwestować. Częściowo może być więc plusem. Pomaga w szybszym podjęciu decyzji.

Dobry zegarek przeznaczony do pływania musi być oczywiście wodoodporny. Powinien też zawierać przejrzysty panel narzędzi, by nawet w trakcie pokonywania kolejnych długości basenu sportowiec był w stanie szybko sprawdzić swoje tętno lub pokonany dystans. Zegarki tego rodzaju kosztują od tysiąca złotych wzwyż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *