Technologia i internet

Pozycjonowanie stron – jak zdobyć wartościowe linki?

Jeżeli chodzi o pozycjonowanie stron, to jednym z najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych zadań jest zdobycie wartościowych linków zewnętrznych. Z niniejszego artykuł dowiedzą się Państwo, w jaki sposób można zdobyć mocne linki, aby poprawić pozycje w wyszukiwarce Google.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli chodzi o link building to pamiętać należy o tym, że nie liczy się ilość linków, a ich jakość. Kluczem do sukcesu jest poznanie swojej grupy docelowej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dobrać miejsce pod link.

Dobrym pomysłem jest także to, aby zaplanować porządny profil linków. Dużym błędem jest pozycjonowanie wyłącznie na wybrane słowa kluczowe. Aby uniknąć kary w postaci filtra albo bana pamiętać należy o różnicowaniu linkowania.

Linki z for tematycznych

Tematyczne fora internetowe są najprostszym sposobem na pozyskanie wartościowych linków zewnętrznych. Warto zadbać o porządne konto z historią, które może pochwalić się dużą liczbą komentarzy.

Na forach internetowych można pozyskiwać linki nie tylko z profilu, ale również bezpośrednio z komentarzy w danym wątku. Unikać należy jedynie spamowania na forach internetowych. Bardzo wiele silników for internetowych oferuje możliwość dołączania linku w stopce, dzięki czemu odnośnik do naszej strony znajdować będzie się w stopce każdego komentarza na forum.

Pozostałe sposoby na zdobycie mocnych linków?

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład artykuły gościnne na blogach tematycznych albo artykuły sponsorowane. Niestety, aby zdobyć link z dużego serwisu trzeba sporo zapłacić.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również mocne i zadbane katalogi firm. Unikać należy jedynie niskiej jakości katalogów, które posiadają setki automatycznie generowanych wpisów.

Mocne backlinki zdobyć można także z portali społecznościowych, które w dzisiejszych czasach cieszą się dużym zainteresowaniem. Pozycjonowanie stron Katowice cały czas ewoluuje, dlatego też co jakiś czas pojawiają się nowe serwisy, dzięki którym można pozyskać wartościowe linki. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że przy trudnych słowach kluczowych warto rozważyć zbudowanie własnego zaplecza SEO, dzięki któremu będzie można zdobyć wiele mocnych linków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *