moda

Sklep z odzieżą używaną

Popularność zakupu odzieży używanej, akcesoriów czy dodatków domowych z drugiej ręki spowodowała, że sklepy z taką ofertą wyrastały jak grzyby po deszczu. Wiele z nich zostało wyparte z rynku, ale część utrzymuje się na nim bez problemu. Umiejętność eksponowania towaru, czy wyszukiwania na sortowaniach nic nie zmieni, jeśli sprzedaż przeniesie się do Internetu.

Tradycyjny sklep z odzieżą używaną

Stacjonarne sklepy oferujące odzież używaną cieszyły się popularnością już kilkanaście lat temu. Nie było wtedy, co prawda mody na takie rozwiązanie, jak teraz, ale wielu ludzi wybierało zakup tam. Wszelkiego rodzaju dyskonty odzieżowe pozwalały na rzeczywisty kontakt z oferowanym ubraniem. Można je było dotknąć, zobaczyć czy nie ma ukrytych wad, a nawet w razie konieczności przymierzyć. To szczególnie ważne, gdyż systemy rozmiarowe różnych marek różnią się bardzo pomiędzy sobą. Nie ma się, zatem co dziwić, że odzież używana zyskiwała na popularności. Szczególnie, że atrakcyjne ubrania można było kupić za ułamek ich ceny rynkowej. Zdarzało się jednak, że w czasie poszukiwań odkrywało się wymarzony fason i kolor ubrania w totalnie złym rozmiarze. W sklepach tradycyjnych można wszystko obejrzeć, przyjść w dniu największych promocji. Sprawdzenie czy towar nie ma plam lub zaciągnięć było szybkie. Aktualnie jednak dużym zagrożeniem dla tradycyjnych zakupów odzieży używanej są platformy do sprzedaży internetowej.

Internetowy sklep z odzieżą używaną

Wzrost popularności ubrań z drugiej ręki. Chęć wyprzedaży własnej szafy, sprawiły, że portale internetowe oferujące taką możliwość stały się hitem. Odzież używana jest zarówno kupowana jak i sprzedawana. Każda sztuka ubrania jest fotografowana, oznaczone są rozmiary, często pokazywane wymiary, co do centymetra. A wszystko to z wygodnej pozycji przy smartfonie lub komputerze we własnym domu. Z przesyłką ze strony kuriera. To szczególnie wygodna alternatywa. Serwisy oferują zaawansowane wyszukiwanie po marce lub rozmiarze. Nie ma konieczności przebijania się przez wiele produktów, które nie interesują kupującego. Ubrania są segregowane na grupy. Wyeliminowane zostało wielogodzinne przeglądanie, jakie ma miejsce w tradycyjnych sklepach. Odzież używana jest kupowana szybko i dostarczana do domu kurierem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *