praca za granicą bez znajomości języka
Kariera i rozwój

Czy można pracować za granicą bez znajomości języka?

Praca za granicą kusi wiele osób – jest to prosty sposób na to, aby w relatywnie krótkim czasie zarobić sporą ilość gotówki. Wiadomym jest, że stawki w Niemczech, Anglii, czy też Irlandii są o wiele wyższe, niż w Polsce. Oczywiście możliwości mamy o wiele więcej. Tutaj pojawia się dylemat – czy praca za granicą bez znajomości języka jest możliwa?

Branża budowlana

Praca za granicą bez znajomości języka nie zawsze jest możliwa. Istnieje wiele zawodów, gdzie komunikacja odgrywa bardzo ważną rolę. Mowa tutaj o np. stanowisku kasjera w sklepie odzieżowym. Właśnie dlatego wiele zawodów musimy odrzucić już na starcia. Dobrą opcją wydaje się być branża budowlana. Tutaj znajomość języka obcego nie jest często wymagana.

Poszukując pracy należy zwrócić uwagę, jakie wymagania ma pracodawca. Być może ważniejsze są dla niego realne umiejętności. Jeśli więc jesteśmy specjalistami z branży, to z pewnością uda nam się znaleźć dobrze płatną pracę. Bardzo często jest tak, że za granicą funkcjonują polskie ekipy budowlane. Warto wziąć pod uwagę współpracę – dzięki temu wszelkie formalności załatwimy szybko oraz bezproblemowo.

Branża rolnicza

Planując pracę za granicą bez znajomości języka dobrze jest rozważyć branżę rolniczą. Zazwyczaj praca organizowana jest przez pośredników, którzy pomagają nam po przybyciu na miejsce. Nie musimy więc obawiać się, że pozostaniemy sami w przypadku problemu. Tak zorganizowana praca ma zwykle charakter sezonowy. Wiele osób wyjeżdża na zachód. Praca w rolnictwie lub ogrodnictwie uważana jest za dość ciężką, jednak zarobki znajdują się na wysokim poziomie.

Zrywanie truskawek, czy też sadzenie kwiatów nie wymaga znajomości języka obcego. Podczas pracy nie mamy większego kontaktu z ludźmi, co dla wielu osób jest sporą zaletą.

Branża produkcyjna

Osoby, które chcą pracować na produkcji nie powinny mieć większych problemów ze znalezieniem posady. Jest to tzw, praca na taśmie. Przykładem jest np. pakowanie ubrań, czy też selekcjonowanie owoców. Stawki są nawet kilka razy wyższe, niż w Polsce. Jest to świetna propozycja zarówno dla tych, którzy planują wyjazd na dłużej, jak i tych, którzy chcą dorobić w wakacje.

Praca za granicą bez znajomości języka wydaje się być dość ryzykowna. Brak możliwości swobodnej komunikacji narzuca na nas wiele ograniczeń. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że po pewnym czasie przyswoimy podstawy danego języka. Warto również wykazać się chęcią nauki, szczególnie jeśli wybrany kraj przypadł nam do gustu. W ten sposób można zwiększyć swoje szansę na awans.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *