Kariera i rozwój

Ciekawe sposoby nauki angielskiego

Pragniesz nauczyć się języka angielskiego, ale nie chcesz od razu angażować się w korepetycje? A może rozpocząłeś już kurs angielskiego, jednak czujesz potrzebę, by uczyć się więcej? Na szczęście oprócz standardowych zajęć istnieje wiele ciekawych sposobów na naukę języka, o których informacje znajdziesz poniżej.

Fiszki

Znany i lubiany sposób na zapamiętywanie! Fiszki to małe „przypominajki”, które mogą zawierać różne słówka lub wyrażenia. Wiele osób chwali sobie tę metodę i uważa ją za jedną z najbardziej efektywnych, szczególnie przy przyswajaniu nowego słownictwa. Fiszki występują często w formie fizycznej w postaci małych karteczek, które po jednej stronie mają zapisane słowo w języku angielskim, a po drugiej w polskim. Fiszki można oczywiście zrobić także własnoręcznie!

Czytanie angielskich artykułów.

W nauce języka angielskiego tak naprawdę od poprawności gramatycznej ważniejszą umiejętnością jest rozumienie i posługiwanie się tzw. „żywym językiem” – czyli takim, którego używa się na co dzień. W tym celu świetnym pomysłem jest regularne czytanie artykułów na zagranicznych stronach. Użyte tam zwroty to doskonałe wskazówki pokazujące w jaki sposób konstruować zdania. W ten sposób można poznać wiele nowych słów i wyrażeń, oraz wykształcić w sobie umiejętność tłumaczenia tekstu w trakcie jego czytania.

Oglądanie angielskich seriali

Któż nie lubi oglądać wieloodcinkowych historii! Doskonałym uzupełnieniem wiedzy teoretycznej, którą oferuje każdy kurs angielskiego jest poznanie języka w sposób praktyczny. Seriale takie jak Friends lub How i met your mother są przepełnione wyrażeniami potocznymi, których zrozumienie i zapamiętanie jest kluczem do prowadzenia swobodnych konwersacji. Na początku dobrze jest rozpocząć od wersji z angielskimi napisami, a z czasem można spróbować swoich sił bez nich. Satysfakcja z pierwszego obejrzanego odcinka bez lektora i napisów gwarantowana!

Uczestnictwo w angielskich forach

Aby poprawić swoją umiejętność wyrażania myśli, a także pisowni (która w języku angielskim często jest nieoczywista) warto założyć konto na dowolnym anglojęzycznym forum dyskusyjnym. Tego typu aktywność kształci w nas swobodę wypowiedzi, a także otwiera na ludzi z innego kręgu kulturowego. To ciekawe doświadczenie wzbogacające nie tylko umiejętności językowe.

Chociaż dobry kurs angielskiego to podstawa efektywnej nauki, nie oznacza to, że bez niego nie możemy już nic zrobić. Warto przetestować powyższe sposoby i zacząć swoją przygodę z nauką języka już dziś!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *