biznes

Co musi zawierać faktura uproszczona?

O fakturze uproszczonej w ostatnim czasie stało się bardzo głośno. Odkąd przepisy wprowadziły taki dokument, przedsiębiorcy nie zawsze wiedzieli, kiedy mogli go wystawić i co powinien on zawierać. Trzeba jednak przyznać, że dla wielu firm, jak i instytucji kontrolujących faktura uproszczona może znacznie ułatwić pracę. W jaki sposób? Odpowiedź poniżej.

Faktura uproszczona wzór

Fakturowanie jest istotną częścią każdej transakcji biznesowej, ponieważ służy jako zapis dostarczonych towarów lub usług oraz pobranej kwoty. Faktura uproszczona to krótsza wersja faktury standardowej, zawierająca jedynie niezbędne informacje. W tej części zostaną omówione trzy podstawowe elementy, które powinna zawierać faktura uproszczona.

Pierwszym elementem, który powinna zawierać faktura uproszczona, są podstawowe informacje, takie jak nazwa i adres sprzedawcy, nazwa i adres kupującego oraz data transakcji. Informacje te są niezbędne do identyfikacji zaangażowanych stron i daty transakcji. Bez tych informacji faktura nie byłaby uważana za dokument prawny.

To trzeba wiedzieć

Faktura uproszczona wzór można znaleźć na wielu stronach internetowych. Nie wszystkie jednak tego typu strony są rzetelne, dlatego też warto przede wszystkim zapoznać się z przepisami, które jasno określają, jak powinna wyglądać taka faktura i co musi się na niej znaleźć. Warto dodać, iż tego typu dokument wystawiany jest przy transakcjach do 450 zł lub 100 euro.

Najczęściej tego rodzaju faktury nie stosuje się w sprzedaży wysyłkowej, w sprzedaży towarów lub usług nabywcy, który nie posiada numeru NIP, jak i w sprzedaży do odbiorcy znajdującego się w innym kraju Unii Europejskiej. Jak sama nazwa wskazuje, zawiera ona mniej informacji niż tradycyjna faktura VAT, do której przywykli przedsiębiorcy. W fakturze uproszczonej sprzedawca powinien umieścić między innymi: datę jej wystawienia, numer faktury, numer podatnika, datę zakupu towarów lub usługi (lub datę wykonania usługi), nazwę (rodzaj) towaru lub usługi oraz cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *