dom i ogród

Wymiana uszczelki do kabiny prysznicowej krok po kroku

Odpowiedź na pytanie o to, kiedy wymienić uszczelki do kabiny prysznicowej wydaje się oczywista. Na krok ten najlepiej zdecydować się w tym samym momencie, w którym zaczynają przepuszczać wodę. Czy jednak takie podejście jest tym najwłaściwszym? Eksperci mają co do tego wątpliwości.

Plusy regularnej wymiany uszczelek

Zwlekanie z wymianą uszczelek do kabiny prysznicowej do ostatniej chwili jest częstą praktyką. Popularność takiego podejścia może zresztą zaskakiwać. Brak szczelności to przecież nie tylko konieczność dokładnego sprzątania łazienki i lęk o to, czy kontakt z wodą nie zaszkodził innym elementom wyposażenia tego pomieszczenia. Straty, jakie powoduje nieszczelne rozwiązanie często nie są widoczne gołym okiem. Bywa, że informuje nas o nich dopiero po pewnym czasie zaniepokojony sąsiad, który musi walczyć z mokrymi śladami na własnym suficie. Plusem regularnego oceniania tego, w jakim stanie znajduje się uszczelka, jest też świadomość, że takie podejście jest wyrazem troski o bezpieczeństwo domowników. Nawet niewielkie ilości wody z mydlinami na podłodze mogą grozić kontuzją, nawet jeśli planując wystrój łazienki zadbaliśmy o płytki antypoślizgowe.

Jak rozpoznać, że nadszedł czas na wymianę uszczelki?

Osoby zawodowo zajmujące się pracami remontowo-wykończeniowymi przestrzegają przed wymianą uszczelki do kabiny prysznicowej, gdy zaczyna już przeciekać. W ich opinii, im szybciej zdecydujemy się na taki krok, tym mniej pociągnie za sobą kosztów oraz nerwów. Warto więc pamiętać, że już pierwsze ubytki powinny być uznane za sygnał alarmowy. Co warte podkreślenia, sama wymiana uszczelki nie jest skomplikowana. Pomocne okazują się w tym przypadku nożyce do cięcia. Ułatwią one dopasowanie nowej uszczelki do konkretnych potrzeb, zwolnią też z konieczności ponownego odwiedzenia sklepu z uszczelkami w przypadku niewielkich błędów w dopasowaniu uszczelki do potrzeb konkretnej kabiny. Podczas prac naprawczych warto zapoznać się z instrukcjami producenta. Pozwala to na szybki montaż, a jednocześnie zapewnia dłuższą niż w innych okolicznościach żywotność uszczelki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *