dom i ogród

Zdrowy sen – dlaczego poduszka profilowana to dobry wybór?

Odpowiednia dawka snu nie wystarczy, by rano budzić się wypoczętym i gotowym do działania. Czasami przyczyną złego samopoczucia czy nieprzyjemnego łamania w kościach jest źle dobrana poduszka do spania. Aby zapewnić kręgosłupowi ergonomiczną pozycję, a sobie spokojny, zdrowy sen, najlepiej zaopatrzyć się w dobrej jakości poduszkę profilowaną.

Co różni poduszki profilowane od poduszek tradycyjnych?

Profilowane poduszki (nazywane też ortopedycznymi)powstały z myślą o pacjentach szpitali, a także osobach zmagających się z poważnymi kontuzjami czy zwyrodnieniami kręgosłupa. Miały kształt wymuszający przyjęcie ergonomicznej, bezpiecznej pozycji, która odciążała kręgosłup. Szybko okazało się, że nie tylko zmniejszają ryzyko bólu kręgosłupa, ale też ułatwiają zasypianie.Profilowana poduszka różni się od tej tradycyjnej przede wszystkim kształtem i materiałem. Jest twardsza, bardziej sprężysta, wykonana ze specjalnej pianki, dopasowującej się do kształtu ciała. W przeciwieństwie do innych poduszek, ta profilowana zapewnia stabilne, komfortowe podparcie kręgosłupowi szyjnemu, przez co zapobiega bólom i zwyrodnieniom.

Poduszka profilowana – najzdrowsza dla kręgosłupa

Chcąc zapewnić sobie zdrowy i bezpieczny sen, warto zadbać nie tylko o dopasowany do postury, dobrej klasy materac, ale też o poduszkę. Niewygodna, źle dopasowana sprawi, że ciało będzie przybierać nienaturalną postawę, a w efekcie pojawią się ból, problemy z zasypianiem, wybudzenia czy uczucie zmęczenia rano.Najlepszym wyborem na rynku są obecnie poduszki profilowane z pianki memory, która idealnie dopasowuje się do postury konkretnej osoby. Poduszka ortopedyczna odciąża kręgosłup, pomaga odbudować się mięśniom kręgosłupa, poprawia kondycję ogólną, a przede wszystkim skutecznie likwiduje ból wynikający z przyjmowania w nocy mało ergonomicznej pozycji.

Jaką poduszkę ortopedyczną do spania wybrać?

Zdając sobie sprawę z różnych potrzeb klientów, producenci poduszek profilowanych oferują kilka modeli dedykowanych różnym osobom, w zależności od pozycji, w której śpią czy takich preferencji jak wysokość poduszki.Decydując się na zakup poduszki ortopedycznej, trzeba dobrze dobrać ją do anatomii ciała. Inna sprawdzi się w przypadku dziecka, inna posłuży śpiącej na boku drobnej kobiecie, inna będzie najlepsza dla sypiającego na brzuchu solidnego mężczyzny. Świetną opcją są poduszki z pianki memory, które zapamiętują kształt ciała i skutecznie się do niego dopasowują.

Poduszki profilowane dostępne są w ofercie Vege Home.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *