zdrowie

Gdzie stosujemy elektrody?

Elektrody stosujemy w bardzo wielu miejscach. Ich przydatność jest bardzo duża, a konkretna ich praca to przewodzenie prądu. Bez względu na to czy jest to elektroda bierna, anoda, katoda czy elektrody jednorazowe zawsze są one bardzo pomocne. Elektrody są obecne w urządzeniach elektrycznych, technicznych, medycznych przy ich pomocy prowadzi się prace spawalnicze.

Elektroda bierna jednorazowa

Dzięki elektrodom jednorazowym możliwe są zabiegi nie tylko rehabilitacyjne, ale także medyczne. Poszczególne elektrody jednorazowe z łatwością można przypiąć do ludzkiego ciała. Przy ich pomocy nie tylko jest odprowadzany prąd z pola operacyjnego, ale także podłączone są różnego rodzaju maszyny. W taki sposób można dokładnie przeprowadzić badanie czy dany zabieg rehabilitacyjny. W każdym przypadku elektrody są zabezpieczone materiałem odpornym na wilgoć oraz ludzki pot. Idealnie dają się przykleić do ciała i połączyć je dzięki odpowiednim kablom z konkretnymi urządzeniami.

Takie elektrody w medycynie wykorzystywane są zarówno u dzieci jak i pacjentów dorosłych.

Dodać też trzeba, że dobre jakościowo elektrody są kompatybilne z większością używanych w medycynie urządzeń. Elektrody są wykonane z materiałów, które są przyjemne w dotyku. Wiele z nich zaopatrzonych jest dodatkowo w płyn chłodzący lub w specjalny żel. Elektroda przez cały czas jej używania pozostaje chłodna, pacjent nie odczuwa żadnych skutków ubocznych z jej wykorzystania.

Czym jest Elektroda bierna?

Tego typu elektroda jest na samym końcu układu przewodzącego prąd. Ona zamyka cały przewód, w związku z tym jest elementem kończącym. Wykorzystanie jej jest bardzo duże. Obok medycyny czy fizjoterapii stosuje się ją w budowie wielu urządzeń elektrycznych jak również jest obecna w procesie spawalniczym. W pracach spawalniczych służy do stworzenia konkretnego spoiwa pomiędzy danymi elementami. W tym wypadku jest bardzo duży wybór elektrod, a wszystko zależne jest od konkretnych prac spawalniczych i od rodzaju spawanego materiału.Dzisiaj technika poszła znacznie do przodu i wykorzystanie elektrod jednorazowych stało się czymś bardzo powszechnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *