dom i ogród

Hałaśliwi sąsiedzi

Dom jest miejscem, w którym mieszkańcy mogą odpocząć po ciężkim dniu w pracy czy w szkole. Dlatego tak istotne jest by wnętrze mieszkania było urządzone w sposób umożliwiający mieszkańcom spokojny odpoczynek. Jednak warto pamiętać, że odpowiednia izolacja akustyczna ma ogromne znaczenie dla jakości wypoczynku.

Hałaśliwi sąsiedzi

Właściciele mieszkań często zmagają się z problemem cienkich ścian działowych. Powszechnie wiadomo, że ścianki działowe są o wiele cieńsze od ścian nośnych. Dzieje się tak przez to, że ścianki działowe nie przenoszą ciężaru konstrukcji. Służą głównie do wydzielania pomieszczeń oraz ewentualnego umieszczania na nich mebli.

Z uwagi na cienkie ściany, akustyka mieszkania często jest mocno zaburzona. Hałaśliwi sąsiedzi mogą okazać się prawdziwą zmorą, szczególnie w bloku. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zakupem ścianek tłumiących dźwięk. Akustyczne ścianki mogą być montowane zarówno do ścian, jak i do sufitów. Rozwiązanie takie umożliwia uzyskanie o wiele lepszej akustyki oraz wyeliminowanie problemu odgłosów dochodzących z innych mieszkań.

Pokój dziecka

Dzieci to największy skarb rodzica. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców dokłada wszelkich starań by zapewnić dzieciom dobre warunki do życia i rozwoju. W przypadku dzielenia pokoju przez dwójkę dzieci warto zastanowić się nad lekką izolacją przestrzeni.

W przypadku pokoju dziecięcego dzielonego przez rodzeństwo idealnie sprawdzają się mobilne akustyczne ścianki. Umożliwiają one oddzielenie poszczególnych części pokoju, co przekłada się na zwiększenie prywatności dzieci. To szczególnie istotne zwłaszcza w okresie dorastania. Dodatkowo mobilne ścianki akustyczne tłumią dźwięki dochodzące z drugiego końca pokoju. W ten sposób dzieci nie przeszkadzają sobie wzajemnie.

Biuro w domu

Wiele osób ma możliwość pracy z domu. To ogromny komfort, szczególnie jeśli dojazd do miejsca zatrudnienia zajmuje sporo czasu. Możliwość pracy z domu zwiększa komfort życia. Dodatkowo dzięki pracy z domowego zacisza, można wygospodarować dodatkowe godziny na przyjemności zamiast na dojazdy do pracy.

Praca w domu może jednak być dużym wyzwaniem, szczególnie w przypadku hałasów dochodzących z zewnątrz. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się ścianki akustyczne. Umożliwią one wyciszenie pomieszczenia oraz ograniczenie dźwięków dochodzących z poza konkretnego pomieszczenia. Na rynku znaleźć można najróżniejsze ścianki akustyczne, więc każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Mieszkanie w bloku wiąże się z sąsiadami, których wybrać nie można. Niejednokrotnie zdarza się, że hałasy dochodzące zza ściany są niesamowicie uciążliwe. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad rozwiązaniem jakim są ścianki akustyczne. Rozwiązanie takie może znacząco stłumić dźwięki dochodzące od sąsiadów. To znacząco podniesie komfort odpoczynku we własnych czterech ścianach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *