moda

Jak wybrać suknię ślubną?

Wybór tej jednej jedynej, idealnej sukni ślubnej jest nie lada wyzwaniem. Modeli jest mnóstwo, dodatków do nich również, wiele wygląda przepięknie, a podjętej decyzji nie da nie cofną i zwykle nie ma okazji do wybrania innej sukni, bo drugiego ślubu nie ma. Na co ogólnie należy zwrócić uwagę, by wybór sukni ślubnej był dobry?

Budżet

Suknie ślubne miewają zawrotne ceny, wiec warto z gry określić kwotę, jaką może się na nie przeznaczyć. Należy tu uwzględnić także kwestie związane z przeróbkami i poprawkami krawieckimi – w salonie zwykle są one wliczone w koszt sukni, ale jeśli kupuje się suknię przez Internet lub z drugiej ręki, będzie to dodatkowy koszt, czasem trudny do wstępnego oszacowania.

Warto wziąć t pod uwagę, że jest to suknia na jeden raz i choć można ją później odsprzedać, to zwykle trudno odzyskać całą kwotę. Trzeba więc dobrze przemyśleć jej koszt w kontekście budżetu całego wesela.

Piękne fasony a własna figura

Suknie ślubne mają piękne fasony, ale nie zawsze wyglądają dobrze na konkretnej pannie młodej. Idąc na przymiarki warto wziąć ze sobą kogoś zaufanego, kto podpowie w czym wygląda się dobrze i będzie przy tym szczery. Panna młoda zauroczona suknią nie zawsze dostrzeże mankamenty sukni ślubnej lub górę wezmą kompleksy i dopóki ktoś jej tego nie zasugeruje nie zwróci uwagi na tę suknię ślubną, która będzie leżała na niej idealnie.

Pamiętaj o wygodzie

Wiele kobiet wybiera długie, ciężkie i księżniczkowe suknie ślubne, ale często nie czuje się w nich później dobrze i nie jest im wygodnie. Warto wziąć pod uwagę aspekt wygody przy wyborze sukni, bo nie tylko będzie się w niej brało ślub, ale i tańczyło całą noc na weselu.

Istotna jest tu także kwestia gorsetu – może on by wygodny, nie trzeba z jego powodu od razu skreślać sukni. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że zbyt ciasno spięty nie jest wygodny i nie należy inspirować się filmami o XIX-wiecznych damach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *