moda

Zbiórka na jakiś cel w ramach podziękowań dla promotora

Podziękowania dla promotora to dzisiaj coraz trudniejszy temat. Z jakiego powodu? O co tutaj dokładniej chodzi? Dlaczego kupno prezentu dla promotora ma być jakimś problemem?

Podziękowania dla promotora dawniej i dziś

Przede wszystkim, warto zadać sobie takie pytanie, po bo w zasadzie dziękujemy promotorowi za cokolwiek. Otóż dziękujemy mu głównie dlatego, że naprawdę doceniamy jego pomoc i wkład w ukończenie studiów i zdobycie dyplomu.

Dawniej zatem to miało nieco inny wymiar. Przede wszystkim, zazwyczaj jeden promotor miał jedynie jednego studenta i to rzadko. Bycie promotorem było wyróżnieniem. Obecnie często jest katorgą, kiedy ma się kilkunastu studentów pod sobą. W związku z tym zmienia się także forma podziękowania dla promotora.

Prezent dla promotora dawniej i dziś

Dawniej prezentem dla promotora były najczęściej kwiaty oraz pióro wieczne, Zdecydowanie wówczas były to dwa bardzo luksusowe przedmioty. Obecnie jednak już do takich nie należą. Co więcej, jeśli jeden promotor ma kilkunastu studentów, to niestety możliwości powoli będą się tutaj kończyły.

Dlatego warto pomyśleć o nieco innych prezentach dla promotora. Jak dokładniej się one prezentują? Przede wszystkim można do nich zaliczyć różnego rodzaju kwiaty doniczkowe zamiast kwiatów w bukiecie. Dalej można podarować jakiś dobry alkohol, pod warunkiem oczywiście, że jesteśmy przekonani, że dana osoba na pewno go pije. Co więcej, warto także pomyśleć o słodyczach czy jakiejś ciekawej ozdóbce do domu, czy o pomocach naukowych.

Zbiórka na określony cel w formie podziękowań

Czasami jednak wielu promotorów wypowiada się, że woleliby oni, żeby studenci złożyli się razem ja jakiś cel, niż żeby dostawać masę niepotrzebnych prezentów. Jaki to może być cel? Tu przede wszystkim warto podpytać swojego wykładowcę. Może wyraźnie określi on, że chciałby, aby np. studenci złożyli się na jakieś książki do domu opieki czy też na nowe schronisko dla zwierząt.

Ciekawym pomysłem jest także zorganizowanie zbiórki wiążącej się tematycznie z kwestią, której dotyczyły wszystkie magisterki i licencjaty. Jeśli przykładowo poruszały one zagadnienie twórczości Słowackiego, to może można złożyć się na odnowę jego muzeum albo na organizację wystawy?

Podziękowania dla promotora dostępne są w ofercie Grawernia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *