dom i ogród

Wyposażenie sypialni

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To bardzo osobista strefa relaksu, gdzie udajemy się pod koniec dnia, by odpocząć i przygotować się do nadchodzących wyzwań. Aby można to zrobić skutecznie, niezwykle ważne będzie wyposażenie sypialni. Zastanówmy się jakie meble, dodatki, kołdry spinane i narzuty wybrać?

Łóżko… a co na nim?

Pierwsze skrzypce w sypialni gra oczywiście łózko. Poza upewnieniem się, że spełnia ono nasze wymagania estetyczne i pasuje do stylu, w którym utrzymane jest pomieszczenie, warto pamiętać o odpowiednio twardym materacu. To od niego będzie zależeć, czy dobrze się wyśpimy i wstaniemy bez zdrętwiałego karku czy ramion.

Materac to oczywiście nie wszystko. Musimy pamiętać również o odpowiednich kołdrach oraz wygodnych poduszkach. Wiele osób decyduje się na kołdry spinane, które będą idealnym rozwiązaniem na każdą porę roku, ponieważ składają się z warstw, które można rozdzielać i łączyć wedle swoich potrzeb.

Kolory i wzory

Większość osób uważa, że sypialnia to miejsce na jasne kolory. W większości domów prym wiodą różne odcienie beżu lub błękitu oraz biel. Rzeczywiście pastelowe barwy są dobrym wyborem, ponieważ pomagają się odprężyć i uspokoić, co w sypialni jest zdecydowanie pożądane.

Czy oznacza to jednak, że fani bardziej intensywnych kolorów i krzykliwych wzorów muszą zupełnie z nich zrezygnować? Oczywiście, że nie. Jeżeli przepadamy za bardziej wyrazistymi elementami, można je wprowadzić w formie ozdób czy dodatków. Mogą to być na przykład świeczki, grafiki czy dekoracyjne poduszki w zdecydowanych barwach, które do jasnego pomieszczenia wprowadzą więcej życia.

Organizacja przestrzeni

W sypialni niezwykle ważną kwestią jest osiągnięcie ładu wizualnego. Dlatego warto dbać o porządek: nie przesadzajmy z ilością dodatków i ozdób, a poduszki i kołdry spinane zawsze przykryjmy estetyczną narzutą. Dzięki temu w pomieszczeniu zapanuje większy porządek i łatwiej nam będzie się zrelaksować.

Warto pamiętać również o tym, by sypialnia była…tylko sypialnią. Kiepskim pomysłem jest przeniesienie tam domowego biura. Abyśmy mogli skutecznie odpocząć, bardzo ważne jest to, by nic nas nie rozpraszało i nie przypominało o stresujących momentach minionego dnia, albo pracy, którą musimy wykonać jutro.

Kołdry spinane dostępne są w ofercie vegehome.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *