dom i ogród

Czym się kierować przy zakupie kołdry dziecięcej?

Troszcząc się o sen dziecka, warto zadbać o kilka kwestii. Pomocne będzie wprowadzenie wieczornej rutyny, wywietrzenie pomieszczenia przed snem, zadbanie o świeżą pościel. Urządzając pokój dziecka, warto zadbać nie tylko o wygodne łóżko, ale i odpowiednią poduszkę i kołdrę. Jak wybrać tę ostatnią? Jakie kryteria musi spełniać dobra kołdra dziecięca?

Jak sen wpływa na zdrowie i rozwój dziecka?

Dawniej uważano, że w czasie snu ciało i mózg odpoczywają. Tymczasem najnowsze badania pokazują, że nie tylko – co prawda rzeczywiście jest to czas intensywnej regeneracji, ale i pracy nad uporządkowaniem zgromadzonych w ciągu dni informacji i przeżyć, tworzeniem nowych połączeń nerwowych, budowaniem odporności. Jeśli dziecko ma być zdrowe, silne i ciekawe świata, potrzebuje odpowiedniej dawki snu. Małe dzieci – nawet 12 godzin w ciągu nocy i drzemki w ciągu dnia. Tak duża ilość snu związana jest z intensywnym rozwojem, który przypada na pierwsze lata życia. Nigdy potem ludzki mózg nie wykonuje tak złożonej, intensywnej pracy – maluch każdego dnia zdobywa nowe umiejętności, uczy się coraz sprawniej poruszać, porozumiewać się, rozumieć złożoną rzeczywistość wokół siebie.

Jaką kołdrę dziecięcą kupić?

Jak sprawić, żeby sen był maksymalnie wartościowy? Przede wszystkim należy ułatwić dziecku zasypianie, a także w miarę możliwości zredukować ilość wybudzeń w ciągu nocy. Im wygodniejsze łóżko, im większe poczucie bezpieczeństwa – tym sen będzie spokojniejszy. Ważnym elementem wpływającym na komfort snu jest nie tylko wygodny, dopasowany do sylwetki dziecka materac, ale też pościel. Urządzając miejsce do spania, warto zadbać również o wygodną, miękką kołdrę, która zapewni dziecku ciepło. Doskonałym wyborem na lato i zimę będą kołdry dziecięce z naturalnych materiałów, przewiewne, lekkie, nie powodujące przegrzewania się i pocenia. Wiele z nich można bez problemu prać w domu, co przy małym dziecku jest ogromnym plusem.

Gdzie szukać kołder dziecięcych wysokiej jakości?

Poszukując pościeli dla dziecka, można zajrzeć zarówno do niewielkiego butiku z tekstyliami w okolicy, jak i do sieciówek. Ogromny wybór, jeśli chodzi o kołdry dziecięce, oferują sklepy internetowe.Najważniejsze jednak, by kołdra pochodziła z produkcji renomowanego, stawiającego na najwyższą jakość wykonania producenta. Najlepiej wybierać zaufane, polecane przez innych rodziców sklepy. Kołdry dziecięce powinny być przyjemne w dotyku, oddychające, ładnie wykończone, a sen dziecka będzie bezpieczny i spokojny.

Kołdry dziecięce dostępne są w ofercie vegehome.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *