sport

Skoki ze spadochronem – także bez szkolenia

Skoki spadochronowe nie wymagają specjalistycznych szkoleń spadochroniarskich. Skok w tandemie to propozycja dla każdego, kto pragnie wreszcie spełnić swoje marzenie o lataniu w przestworzach bez kłopotliwych i drogich przygotowań!

Skoki spadochronowe w tandemie

Tandem to nazwa skoku ze spadochronem, który odbywa się w dwójkę i bazuje na specjalnym sprzęcie spadochroniarskim zapewniającym wysoki poziom bezpieczeństwa tej rozrywki.

W skoku tandemowym biorą udział:

– pilot tandemu – to on kieruje spadochronem, najczęściej jest to instruktor spadochroniarstwa, który ma wieloletnie doświadczenie
– pasażer tandemu – podczepiony do pilota uprzężą tandemową, dzięki czemu nie musi posiadać żadnego specjalnego przygotowania

Dzisiaj skoki ze spadochronem w tandemie są bardzo popularne. Są wspaniałym pomysłem na spełnienie marzeń o locie w przestworzach, a także mogą stać się oryginalnym upominkiem pozostawiającym niezapomniane wspomnienia!

Kto może skakać w tandemie?

Aby wziąć udział w skoku tandemowym, nie trzeba już uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach spadochroniarskich. Co więcej, nie są także konieczne badania lekarskie czy treningi.

Brak restrykcyjnych wymogów do spełnienia powoduje, że takie skoki ze spadochronem są przeznaczone niemalże dla każdego, kto chce przeżyć coś wyjątkowego.

Rezerwacja skoku tandemowego ze spadochronem

Żeby skoczyć lub podarować skok jako upominek, należy przede wszystkim wykonać rezerwację. Można zarezerwować go na wybrany przez siebie termin – skoki odbywają się od wiosny do jesieni.

Gdy skok ma być podarowany w prezencie, można wybrać też voucher upominkowy upoważniający obdarowaną osobę do samodzielnego wyboru dogodnego terminu.

Jak przebiega skok spadochronowy w tandemie?

Przed skokiem uczestnik otrzymuje kombinezon i gogle oraz bierze udział w krótkim przeszkoleniu instruktażowym o głównych zasadach.

Skoki spadochronowe odbywają się z wysokości 3000 albo 4000 metrów nad ziemią. Na początku uczestnicy tandemu lecą bez otwartego spadochronu – to tak zwane swobodne spadanie, które gwarantuje maksimum adrenaliny! Lądowanie przy skokach spadochronowych w tandemie jest bezpieczne. Nie ma ryzyka pojawienia się urazów.

Zatem skoki ze spadochronem w tandemie to niezapomniane wrażenia. Teraz dostępne są niemalże dla każdego!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *