Kulinaria

Gdzie kupić wino bezalkoholowe?

Wino bezalkoholowe to trunek, który mimo swojej wciąż sporej kontrowersyjności co roku zdobywa masę nowych zwolenników. Jego właściwości są niemal identyczne, jak w przypadku tradycyjnego wina, a na rynku już teraz funkcjonuje duża liczba producentów i importerów tego napoju. W jaki sposób nabyć możemy butelkę wina bezalkoholowego?

Dyskont bądź lokalny sklep

Już teraz, nawet w mniejszych miasteczkach istnieje całkiem sporo „sieciówek”, sklepów takich jak np. Biedronka czy Dino, w których wybór napojów bezalkoholowych jest całkiem spory. Bardzo często wino bezalkoholowe kupimy też w lokalnym, osiedlowym sklepiku. Niewątpliwie zaletą większości win, które pojawiają się na sklepowych półkach jest niska cena, dzięki której na ich zakup stać praktycznie każdego.

Trzeba jednak pamiętać, że wybór w takich sklepach jest dość mocno ograniczony, a oferowane trunki dostępne są najczęściej tylko w podstawowych wariantach. Oznacza to, że jeśli jesteśmy smakoszami bezalkoholowego wina, raczej nie będziemy zadowoleni z oferty lokalnego sklepu.

Sklepy winiarskie i monopolowe online

Dobrym pomysłem, jeśli szukamy jakiejś odmiany lub po prostu nie smakują nam już wina dostępne w okolicznych sklepach, będzie zarejestrowanie się jako klient w sklepie online. Tego typu platformy oferują o wiele większy wybór trunków, które możemy zamówić z dostawą do domu. W przypadku większych miejscowości, jeśli zamówienie złożymy o odpowiednio wczesnej porze, wino otrzymamy nawet tego samego dnia, dzięki czemu zaplanować możemy np. romantyczny wieczór nie wychodząc z domu.

Niestety, ceny w takich sklepach potrafią być sporo wyższe niż w dyskontach, a dodatkowo będziemy musieli ponieść koszty związane z transportem (chyba że spełniliśmy warunki uprawniające nas do darmowej dostawy). Co więcej, jeśli złożyliśmy zamówienie o późnej porze lub mieszkamy w małej miejscowości, nie otrzymamy trunku od razu, a np. następnego dnia.

Strona producenta

Jeśli szukamy bardziej ekskluzywnej propozycji albo jesteśmy fanami określonego wina bezalkoholowego, dobrym pomysłem będzie zamówienie go bezpośrednio ze strony producenta lub importera. Coraz większa ilość przedsiębiorstw umożliwia składanie zamówienia online, bez pośrednictwa sklepu.

Każdy z producentów zazwyczaj zajmuje się jednak jedynie produkcją co najwyżej kilku marek wina bezalkoholowego, dlatego nasz wybór będzie mocno ograniczony. Podobnie jak w przypadku monopolowego sklepu internetowego, będziemy także musieli ponieść koszta dostawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *