sport

Kurs spadochronowy – na czym polega?

Kurs spadochronowy to marzenie wielu osób, które cenią sobie ekstremalne hobby. Warto, jednak wiedzieć na czym dokładnie polega kurs, z czego się składa i kto może się na niego zdecydować.

Kurs spadochronowy KROK PO KROKU

Każda osoba, która chciałaby wykonywać skoki spadochronowe musi posiadać świadectwo kwalifikacji skoczka spadochronowego. Jest to niezbędny dokument, stanowiący potwierdzenie nabytych kwalifikacji. Te zaś zdobywa się podczas kursu dla spadochroniarzy, gdzie pod okiem instruktorów odbywają się zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Na kurs składa się szereg zajęć, do których zalicza się m.in.naukę układania spadochronu głównego do skoku, a także wykonanie odpowiedniej ilości skoków próbnych. W ramach zajęć w specjalistycznym ośrodku niezbędne jest ponadto opanowanie umiejętności sterowania swoim ciałem w trakcie swobodnego opadania podczas skoków.

Co jeszcze wchodzi w zakres kursu dla spadochroniarzy?

Kurs spadochronowy organizowany w profesjonalnym ośrodku zawiera w programie także naukę prawidłowego obliczania i określanie miejsca zrzutu, tj. wyskoku z samolotu. Kurs nabywa również umiejętność lądowania w wyznaczonym do tego miejscu, co jest niezbędne kiedy chce się wykonywać regularne i profesjonalne skoki.

Kursanci mogą też zdecydować się na kolejne etapy szkolenia w postaci sportowej licencji skoczka, co stanowi potwierdzenie zyskanych umiejętności i daje możliwość startu w zawodach.

Co zyskuje się w efekcie kursu spadochronowego?

Kursant, który wiąże swoją przyszłość ze skokami ze spadochronu może zyskać do siedmiu klas licencji sportowej. Są to klasy: A, B, C, D, E, F, G. Już posiadanie licencji B i kolejnych, wyższych pozwala na samodzielne wykonywanie skoków bez obecności instruktora. Tego typu licencje są wydawane przez polskie instytucje i honorowane na całym świecie.

Posiadanie licencji jest ważne dla każdej osoby, która chce spędzać wolny czas na wykonywaniu skoków spadochronowych. Dzięki temu nie ma obaw, że nawet będąc za granicą i w innym państwie pojawią się jakiekolwiek przeszkody w trakcie skakania. To ważne, by móc realizować swoje pasje np. w popularniej dla skoczków Hiszpanii lub w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Dubaju, co jest obecnie popularne wśród wielu skoczków.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *