podróże

Atrakcyjny nocleg w Wiśle

Wisła jest pięknym miastem położonym w południowej Polsce. Jest docelowym miejscem wielu urlopów ze względu na swe niewątpliwe walory wypoczynkowe, krajobrazowe i rozrywkowe. Nie dziwi zatem mnogość dostępnych noclegów oraz ciągły rozwój sektora turystycznego. Dlaczego warto przyjechać na urlop właśnie do Wisły? Jak wybrać optymalny nocleg?

Atrakcyjne miasto i okolica

Wisła zyskała duży rozgłos po sukcesach Adama Małysza w skokach narciarskich. Jednak jeszcze wcześniej była uważana za mniej zatłoczoną alternatywę dla Zakopanego. Widoki w Wiśle są równie piękne co w zimowej stolicy Polski, jednak nadal miasto nie jest aż tak skomercjalizowane. Wisła pochwalić się może atrakcyjnym krajobrazem połączonym z wpisanymi w niego wyciągami narciarskimi. Są one bardzo zadbane i nadają się zarówno dla osób uczących się jazdy na nartach jak i amatorów jazdy z większym doświadczeniem. Niewątpliwie atrakcją turystyczną jest skocznia narciarska w Wiśle Malince, która otrzymała imię znanego skoczka. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć trenujących na niej juniorów. Wisła ma wszystko co powinna posiadać miejscowość turystyczna: przytulne knajpki z góralskim jadłem, puby, małe straganiki z oscypkami, a i noclegi Wisła ma pierwszorzędne. Miasto żyje nie tylko w ciągu dnia, także w nocy wybrać można się do dyskoteki czy klubu, a w zimie przejechać się kuligiem. Atrakcji jest bogata oferta – a ceny nieco niższe niż w konkurencyjnym Zakopanym.

Jak wybrać nocleg w Wiśle?

Szukając miejsca urlopowego w Wiśle, należy wziąć pod uwagę że pokoje Wisła ma ograniczone i zdarzają się sytuacje pełnego obłożenia – szczególnie w okresie zimowym i w czasie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dlatego urlop powinien być zaplanowany zawczasu. Dzięki temu miejsca w popularnych wyszukiwarkach hoteli będą dostępne, a urlopowicze będą mogli wybierać odpowiednią dla siebie ofertę. Wisła noclegi ma bardzo zróżnicowane – od przytulnych rodzinnych pensjonatów, aż do wielogwiazdkowych hoteli połączonych ze SPA. Warto rozważyć swoje potrzeby, tak aby za pomocą wyszukiwarki dobrać rozwiązanie najbardziej odpowiadające. Jeśli nie ma się samochodu lepiej wybrać hotel blisko atrakcji turystycznych, a będąc zapalonym narciarzem blisko wyciągu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *