zdrowie

Makijaż naturalny

W dzisiejszych czasach coraz mniej kobiet odważyłaby się wyjść z domu bez makijażu. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, ale chyba przede wszystkim chodzi o pewność siebie. Kobieta umalowana czuje się lepiej w swojej skórze, ponieważ makijażem może podkreślić swoje zalety i ukryć ewentualne wady.

Makijaż codzienny:

W zależności od przeglądanych stron albo kanałów znajdziemy różne opinie, co do tego jak powinien wyglądać makijaż codzienny. Różnią się one czasami między sobą dosyć znacząco, ale każdy z nich podkreślą jedną ważną rzecz – makijaż codzienny musi być naturalny. Jest on dostosowany do szkoły, studiów czy pracy, więc musi pasować do takiego środowiska i być jak najbardziej naturalny.

Wydawałoby się, że naturalność i makijaż codzienny się wzajemnie wykluczają, jednak nic bardziej mylnego. Odpowiednio dobrany podkład, delikatny róż na policzki, tusz do rzęs i puder transparentny są podstawą sukcesu i dzięki odpowiedniej mieszance tych składników makijaż będzie wyglądał naturalnie i pięknie. A przecież o to w tym wszystkim chodzi, aby makijaż był ozdobą kobiety.

Puder transparentny czy naturalny?

W makijażu codziennym, naturalnym sprawdzą się tak naprawdę oba rodzaje pudrów. Zarówno puder transparentny, jak i naturalny możemy wykorzystywać w codziennym make-upie. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji i upodobań. Oczywiście jest to też poniekąd kwestia naszego rodzaju cery i ewentualnych problemów skórnych. Ale czym tak naprawdę różnią się te dwa rodzaje pudrów?

Nie są to na pewno pudry zamienne, każdy z nich pełni trochę inną rolę, i tak puder naturalny bardzo dobrze sprawdzi się u osób z problematyczną cerą, nie zawiera w sobie żadnych olejków, konserwantów czy innych substancji, które mogłyby nas uczulić. Z kolei pudru transparentnego możemy użyć do każdego rodzaju skóry, bez względu na jej typ. Trzeba jednak pamiętać, że puder transparentny nie zakryje ewentualnych niedoskonałości cery, gdyż jest transparentny właśnie, czyli przezroczysty – dopasowuje się kolorem do odcienia skóry i „tylko” ją matowi.

Najważniejsze w makijażu codziennym są delikatność i naturalność. To takie własnie efekty chcemy osiągnąć, tym samym podkreślając swoją kobiecość i znajomość obowiązujących zasad.

Puder transparentny znajdziesz na kosmetykizameryki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *