zdrowie

Testy na narkotyki: jak prawidłowo je przeprowadzić?

W dzisiejszych czasach, nawet w domowych warunkach można przeprowadzić testy narkotykowe, które dadzą wiarygodne wyniki. Narkotesty bez przeszkód można kupić w aptekach. Korzystają z nich różni ludzie, również zmartwieni rodzice, którzy chcą sprawdzić czy ich pociechy nie są uzależnione. Jak prawidłowo przeprowadzić test narkotykowy? Jakie są ich rodzaje?

Rodzaje testów

Obecnie do wyboru mamy testy wieloparametrowe, które potrafią wykryć do 6 różnych substancji psychoaktywnych, a także testy wykrywające jedną konkretną substancję. Na rynku dostępne są testy paskowe lub płytkowe, wynik otrzymuje się w okienku. Do przeprowadzenia testu niezbędny jest oczywiście materiał, może to być ślina, pot, krew, mocz lub kał. Nie mniej jednak zazwyczaj w testach korzysta się ze ślin albo moczu.

Jak przeprowadzić test narkotykowy?

Przeprowadzenie testu narkotykowego nie jest trudne. W opakowaniu znajdziemy wszystkie niezbędne rzeczy, aby móc pobrać materiał. Oczywiście pobranego materiału nie można dotykać, trzeba go przenieść bezpośrednio na pasek wynikowy. Poza tym w opakowaniu jest dołączona instrukcja obsług, także nie powinniśmy mieć żadnych problemów z przeprowadzenie samodzielnie takiego badania.

Test na narkotyki we włosach

Oprócz testów paskowych i płytkowych, można zdecydować się również na zakup testu na narkotyki we włosach. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy wykryć czy ktoś brał narkotyki, nawet po kilku miesiącach od zażycia. Oczywiście, aby przeprowadzić test potrzeby jest odpowiednio długi włos. Takie narkotesty wykrywają między innymi amfetaminę, opiaty, kanabinoidy oraz heroinę.

Czy takie testy są wiarygodne?

Jeżeli test zostanie przeprowadzony zgodnie z instrukcją obsługi załączoną w opakowaniu, to można mieć pewność, że wynik będzie wiarygodny. Rozwój współczesnej diagnostyki narkotykowej pozwala na przeprowadzenie wiarygodnych, dokładnych testów w warunkach domowych, co bez wątpienia jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku zażywania narkotyków przez dzieci.

Jak widać nie trzeba mieć żadnej wiedzy, czy umiejętności, aby móc sprawdzić u bliskiej osoby zawartość narkotyków w organizmie. Pamiętajmy, że substancje psychoaktywne mocno uzależniają i warto się ich wystrzegać. Jeśli mamy wokół siebie osobę uzależnioną, trzeba jej pomóc na przykład poprzez wysłanie na odwyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *