zdrowie

Zdrowe wczasy

Dieta doktor Dąbrowskiej to system żywienia, który zrewolucjonizował Polską medycynę. Post warzywno-owocowy jest skuteczną metodą leczenia wielu chorób cywilizacyjnych i receptą na energię życiową i witalność. Da się jednak połączyć wakacje ze stosowaniem tej wspaniałej diety. Tego typu eventy określa się jako wczasy z dietą dąbrowskiej.

Istota diety

Dieta Dąbrowskiej określana jest również postem owocowo-warzywnym. Polega ona na okresowym odrzuceniu z diety wszelkich produktów innych od warzyw i owoców i w ten sposób regeneracji organizmu. Owa regeneracja odbywa się poprzez spalanie groźnego w swych skutkach nadmiaru tłuszczu trzewnego. To właśnie nadmiar tłuszczu w trzewiach powoduje powstawanie wielu chorób cywilizacyjnych, których dzięki diecie dąbrowskiej można uniknąć.

Przy wdrażaniu omawianej diety należy jednak bardzo uważać, nie ma bowiem uniwersalnych metod jej stosowania. Każdy człowiek ma inną budowę, masę ciała, genetykę oraz różnie znosi posty od białka. Stosowanie i wdrażanie diety musi więc być indywidualne dla każdego użytkownika diety. Warto też by każdy kto podejmuje się stosowania tejże diety pozostawał pod opieką wykwalifikowanej w dziedzinie dietetyki osoby.

Implementacja diety Dąbrowskiej

Implementacja i wdrożenie omawianej diety powinna być prowadzona stopniowo i w oparciu o określony grafik. Nie można zbyt szybko odejść od normalnego jedzenia do samego postu gdyż organizm może doznać szoku. Aby więc samemu implementować dietę dąbrowskiej należy dłuższy czas zgłębiać o niej wiedzę i włożyć wiele wysiłku by wdrożenie zakończyło się sukcesem.

W domowym wdrożeniu tej diety pomaga znaczącą catering dąbrowskiej czyli system dostaw posiłków. Eliminujemy w ten sposób trudności z odpowiednim, samodzielnym przygotowaniem jedzenia. Dla osób, które mimo wszystko boją się ryzyka związanego z samodzielnym wdrażaniem diety Dąbrowskiej przygotowano wydarzenie wczasy z dietą dąbrowskiej.

Wczasy z dietą

Wczasy z dietą dąbrowskiej to połączenie tradycyjnych wakacji w ośrodku wczasowym z dietą, wysiłkiem fizycznym i wieloma innymi atrakcjami. Opiekę nad pensjonariuszami sprawuje wykwalifikowana kadra dietetyczna.

Oferta tego typu wczasów dostępna jest w kilkunastu ośrodkach wczasowych na terenie całej Polski. Dostępne są zarówno wczasy tego typu nad morzem, w górach, Wielkopolsce, na Lubelszczyźnie czy Podkarpaciu. Każdy chętny na wczasy z dietą z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Artykuł powstał we współpracy z Sofra.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *