zdrowie

Kontrola trzeźwości

Alkomaty są coraz popularniejsze, a wynika to z faktu, że w dużo większym stopniu niż kiedyś dbamy o bezpieczeństwo na drodze oraz stygmatyzujemy pijanych kierowców. Ostatni są szczególnie niebezpieczni, ponieważ narażają nie tylko własne życie, ale także innych kierowców. Z tego powodu coraz więcej ludzi decyduje się zakupić alkomat. Alkomaty alkohit posiadają bardzo dobry czujnik elektrochemiczny, a także procesor 32 bitowy, który również jest bardzo dobry. Umożliwia on nam wykonanie ponad 350 pomiarów w ciągu jednej godziny co jest fenomenalnym wynikiem, jeżeli porównamy go z konkurencją.

Dodatkowo poza bardzo dużą precyzją oraz szybkością pomiarów na uwagę zasługują bardzo niskie koszty eksploatacyjne. Jest on ładowany przy pomocy USB oraz posiada baterię litowo-jonową, podobną wykorzystuje się w telefonach komórkowych. Poza domowym użytkiem korzysta z niego wiele firm oraz poważnych instytucji. Dlatego też tak ważne jest, żeby koszty eksploatacyjne były jak najniższe.

Ładowanie baterii

Na uwagę zasługuje bateria, która jest bardzo wytrzymała. Na jednym ładowaniu alkomat hit potrafi działać nawet 20 godzin. Jednocześnie możemy nazwać go urządzeniem wielofunkcyjnym, ponieważ poza możliwością robienia pomiarów możemy przy jego pomocy ustalić datę oraz godzinę. W systemie zapisywana jest historia naszych pomiarów, dlatego możemy niektóre pomiary powtarzać oraz porównywać. Jest to bardzo przydatna opcja, która z pewnością ułatwi życie niejednej osobie. Dodatkowym plusem jest automatyczne wyłączanie, dzięki któremu nawet jeżeli zapomnimy wyłączyć alkomat to nam się nie rozładuje. Pomiary mogą być manualne oraz automatyczne, wszystko zależy od naszych preferencji.

Ustnik

Nie należy także zapominać o ustniku, który umożliwia obrót o 360 stopni. Wpływa to znacznie na komfortowe odczytywanie pomiaru oraz zwiększa bezpieczeństwo. Dzięki temu nie musimy się martwić o to jakie panują warunki atmosferyczne. Bardzo ważne jest, że dzięki temu ustnikowi praktycznie uniemożliwiamy wyrządzenie krzywdy badanej osobie. Ustnik lejkowy sprawia, że na jednym jesteśmy w stanie wykonać kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy pomiarów. Alkomat alkohit to bardzo wytrzymała bateria, dobrze wykonane urządzenie oraz przystępna cena. Wszystkie te aspekty pozytywnie wpływają na renomę tego urządzenia oraz znacząco zwiększają jego popularność wśród kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *