zdrowie

Licówki stomatologiczne – kiedy można je założyć?

Licówkami nazywa się cienkie płatki porcelany lub kompozytu, które nakładane są na zęby. Zakładanie licówek to mało inwazyjna procedura, która pozwala na błyskawiczną poprawę estetyki uśmiechu. Teraz można skorzystać z niej w wielu gabinetach stomatologicznych!

Kiedy można założyć licówki?

Z użyciem licówek można zlikwidować różnego rodzaju wady estetyczne uśmiechu. Nowoczesna stomatologia estetyczna katowice i w innych miastach może za ich pomocą zmienić szerokość, wysokość oraz kolor zębów.

Najczęściej licówki porcelanowe oraz licówki kompozytowe Katowice zakładane są w celu korekty kształtu zęba oraz usunięcia jego przebarwień, na przykład plam, zasinień, nierównego kolorytu. Licówki założone na kilka kolejnych zębów pozwalają również na niewielką zmianę położenia zębów, na przykład przy mniejszych wadach zgryzu, przemieszczeniach.

Także licówki mogą być używane w celu rekonstrukcji uszkodzonego zęba, na przykład przy ułamaniu brzegu. Rekomenduje się wtedy licówki porcelanowe Katowice – odbudowa ta może posłużyć na lata.

Licówki kompozytowe i licówki porcelanowe

W gabinetach oferujących stomatologię estetyczną w Katowicach oraz w innych miastach stosuje się dwa rodzaje licówek, a mianowicie są to licówki kompozytowe oraz porcelanowe.

Zalety i wady – licówki kompozytowe Katowice – są to niedrogie licówki o szerokim zastosowaniu, które są wytwarzane z materiałów kompozytowych stosowanych także do plombowania zębów. Ich głównym minusem jest trwałość. Wykonane z kompozytów licówki posłużą do około 5 lat. Dostępne są w niskich cenach.

Zalety i wady – licówki porcelanowe Katowice – licówki te wykonuje się z porcelany. Są one droższe od licówek kompozytowych, ale są także bardziej od nich wytrzymałe i trwałe. Mniej się przebarwiają, dlatego mogą wyglądać estetycznie na dłużej. Czas ich trwałości szacowany jest nawet na 10-15 lat.

Stomatologia estetyczna Katowice – skorzystaj z usług na wysokim poziomie!

Dla uzyskania najlepszych efektów warto wybrać gabinet, którego specjalnością jest stomatologia estetyczna Katowice również posiadają takie punkty. Wówczas specjalista doradzi najlepsze licówki i wspólnie z protetykiem idealnie dopasuje je do uśmiechu.

Zatem wtedy, gdy ważny jest estetyczny wygląd zębów, licówki porcelanowe oraz kompozytowe pozwolą na uzyskanie świetnych efektów na długi czas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *