zdrowie

Na co zwracać uwagę przy zakupie rękawiczek lekarskich?

Dobre rękawiczki lekarskie powinny znaleźć się właściwie w każdym domu. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Koniecznie powinny też znaleźć się we wszelkich gabinetach lekarskich, pielęgniarskich, fizjoterapeutycznych i weterynaryjnych. Dobrze jest wiedzieć, na co trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie? Co jest szczególnie ważne i co ma znaczenie?

Kolory

Rękawiczki lekarskie są dostępne w całej gamie kolorystycznej. Rękawiczki z lateksu zwykle są białe, ale mogą też mieć inne odcienie. Winylowe zwykle są przezroczyste. Warto wiedzieć, że najwięcej możliwości barwienia daje nitryl. Dlatego też rękawiczki medyczne nitrylowe są dostępne w kilku różnych kolorach: białym, niebieskim, zielonym, różowym i czarnym. Kolor rękawiczek nie świadczy ani o ich jakości, ani o typie. Jest po prostu sposobem na wyróżnienie się i wprowadzenie do gabinetu odrobiny koloru, bo wielu pacjentów odczuwa stres na widok białych rękawiczek.

Rozmiary

Rękawiczki medyczne nitrylowe są dostępne w kilku różnych rozmiarach. Są one oznaczane literami – S, M, L, XL. Rzadko można spotkać rękawiczki w rozmiarze spoza tej listy. Zwykle nie ma potrzeby ich stosowania, bo rękawiczki doskonale dopasowują się do dłoni. Dobrze się rozciągają i łatwo naciągają się na palcach. Oczywiście muszą też być wygodne w noszeniu, więc trzeba zwrócić uwagę na dopasowanie ich rozmiaru do dłoni, ale nie ma potrzeby dokładnego mierzenia ich przed zakupem.

Rękawiczki medyczne cena

Bez wątpienia ogromną rolę przy zakupie rękawiczek medycznych odgrywa cena. Wszystkie rękawiczki są jednorazowe, więc bardzo szybko trafiają do kosza na odpady medyczne. W ciągu dnia w gabinecie lekarskim można zużyć mnóstwo rękawiczek, co będzie generowało spore koszty w skali miesiąca. Z tego właśnie powodu cena każdego opakowania jest ważna i odgrywa istotną rolę w kształtowaniu się firmowego budżetu.

Ilość sztuk w opakowaniu

Na rękawiczki medyczne cena wpływa też ilość sztuk w opakowaniu. Zwykle zakup większego pudełka jest bardziej korzystny dla kupującego. Po prostu – zakupy hurtowe to całkiem dobry sposób na oszczędność w firmie i domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *